Juve po epskem preobratu do pomebne zmage

Serie A 5. Dec 202022:49 0 komentarjev
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Nogometaši Juventusa so na svojem stadionu zrežirali popolen preobrat in tako prišli do zelo pomebne zmage proti mestnemu tekmecu Torinu. Stara dama je slavila z 2:1.

Andrea Pirlo je danes v napad od prve minute poslal tako Cristiana Ronalda kot tudi Dybalo.

Gostitelji so izjemno slabo krenili v tekmo. Že v 9. minuti je po podaji iz kota, in nato po številnih slabih reakcijah nogometašev Juventusa, zadetek dosegel N’Koulou. Kamerunec je tako Torino popeljal v vodstvo na mestnem derbiju.

Po pričakovanjih je Juventus v drugem polčasu močno pritisnil in iskal pot do izenačenja. Stara dama je v 57. minuti prek Cuadrada izenačila, a je bil gol razveljavljen zaradi Dybale, ki je vplival na igro ob tem, ko je bil v prepovedanem položaju.

Izgledalo je, da se bo Andra Pirlo ponovno opekel …

Cuadrado je nato v 77. minuti poslal odličen predložek proti Westonu McKennieju. Američan je z glavo meril v polno in poskrbel za izenačenje.

Podobno akcijo so domači izvedli še v predzadnji minuti rednega dela tekme. V vlogi asistenta je bil ponovno Cuadrado, zadetek za končnih 2:1 pa je dosegel Bonucci.

Ronaldo in druščina so tako skočili na 3. mesto. Zaostanek za vodilnim Milanom ob tekmi več znaša 3 točke. Pred varovanci Pirla je gostovanje na Camp Nouu v Ligi prvakov. Pričakujemo lahko dvoboj dveh najboljših nogometašev vseh časov.

Torino ostaja v rdeči coni in sicer na 18. mestu.