Lazio zmagal in se vključil v boj za Ligo prvakov

Serie A 2. Maj 202114:40 0 komentarjev
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Nogometaši Lazia so na tekmi 34. kroga s 4:3 premagali Genoo in se četrtouvrščenemu Napoliju približali na 2 točki zaostanka.

Rimljani so na odmor odšli z dvema goloma prednosti. V prvem polčasu sta za sinjemodre zadela Correa in Ciro Immobile. Na začetku 2. polčasa se je Genoa vrnila v igro, ko je žogo v lastno mrežo poslal črnogorski branilec Marušić. Le minuto kasneje, v 48. minuti, je v polno Luiz Alberto in tako podvojil prednost gostiteljev, za 4:1 pa je v 56. minuti z drugim golom na tekmi poskrbel Correa.

Lazio kljub temu konca tekme ni dočakal mirno. Varovanci Simoneja Inzaghija so tekmecu dopustili, da je v razmaku 1 minute prišel do dveg golov. V 81. minuti je zadel Scamacca, minuto kasneje pa še Uzbekistanec Shomurodov.

Slovenski reprezentant Miha Zajc se je znašel v prvi postavi Genoe, med odmorom pa ga je trener pustil v garderobi in namesto njega v igro poslal Hrvata Pjaco.

Tekma se je končala s 4:3. Lazio je zabeležil 20. zmago v sezoni in tako potrdil dobro formo. Rimljani so na zadnjih sedmih tekmah kar šestkrat slavili.

Lazio je trenutno na 6. mestu. Za Juventusom in Napolijem, ki sta na 5. oz. 4. mestu, zaostaja za 2 točki. Boj za Ligo prvakov v Serie A bo kot kaže zelo zanimiv.