Nepozabna vratarska izkušnja najboljšega strelca francoske reprezentance

Nogomet 8. Okt 20238:37 0 komentarjev
Olivier Giroud

Olivier Giroud je v teh dneh veliki junak navijačev Milana. Na sobotni tekmi proti Genoi je bil ob vodstvu rdeče-črnih z 1:0 izključen vratar Mike Maignan, francoski napadalec pa je nadel rokavice in uspel ohraniti mrežo nedotaknjeno za tri točke gostov.

Olivier Giroud, s 54 goli najboljši strelec v zgodovini francoske reprezentance, je za milanske navijače pravi heroj. V letošnji sezoni italijanske serie A je na sedmih tekmah dosegel že 4 zadetke in dodal 3 asistence, zdaj ima na svojem računu še “nedotaknjeno mrežo”.

Zadnjih 15 minut tekme med Genoo in Milanom je bilo izjemno razburljivih. V 87. minuti je Američan Christian Pulisic zadel za vodstvo Milančanov z 1:0. Sledil je dolg podaljšek, v 99. minuti pa šok za Milan. Vratar Mike Maignan je namreč po nespretnem posredovanju s kolenom zadel nogometaša Genoe, sodnik Piccinini mu je pokazal direkten rdeči karton.

Takole je Olivier Giroud preprečil zadetek Genoe. Foto: profimedia

Giroud je oblekel njegov dres in nadel vratarske rokavice. Sledil je prosti strel za domače, po odboju pa je žoga zatresla okvir vrat. Giroud se je nato izkazal še z obrambo.

Da je bil zaključek tekme res zanimiv, je poskrbel še vratar Genoe Josep Martinez. Španec se je v trinajsti minuti podaljška preselil pred gol nasprotnika, po neuspešnem napadu pa preprečil protiudar in s tem prejel drugi rumeni karton. Ne zgodi se pogosto, da sta na isti tekmi izključena oba vratarja.

Po tekmi je 37-letnik povedal: “Še nikoli nisem izkusil česa takega. Sem ponosen na ekipo. Borili smo se kot levi. Uspela mi je odlična obramba, a imel sem tudi precej sreče, zahvaliti se moram prečki.” Dodal je: “Dres Mika Maignana bom uokviril.”