Rossoneri še poglobili krizo Juventusa

Nogomet 9. Maj 202122:48 > 22:48 0 komentarjev

Juventus je v 35. krogu Serie A znova razočaral in izgubil derbi z AC Milanom za uvrstitev v top 4. Rossoneri so v Torinu slavili s 3:0.

Stara dama, ki je v boju za naslov v tej sezoni povsem odpovedala, je v vse težjem položaju v boju za uvrstitev v ligo prvakov. Juventus je po 35 krogih z 69 točkami peta ekipe Serie A in ostaja na petem mestu. AC Milan je z veliko zmago na derbiju prišel do novih treh točk in se točkovno poravnal z drugo Atalanto.

Mrežo Juventusa je v prvi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu načel Brahim Diaz, gostje pa so nato v drugem polčasu povsem nadigrali zasedbo Andrea Pirla. Franck Kessie je v 58. minuti sicer zapravil 11-metrovko, a to gostov ni zmedlo. V 78. minuti je prednost podvojil Ante Rebić, končni izid pa je v 82. minuti postavil Fikayo Tomori.

Juventus je sicer dobil bitko posesti (54:46) in nastreljal tekmeca (17:11), a v napadu znova deloval povsem razglašeno.

Do konca Serie A so še trije krogi, naslov pa si je že prejšnji teden zagotovil Inter.