Šeško poskrbel za preobrat Salzburga

Nogomet 5. Dec 202110:32 4 komentarji
Benjamin Šeško je v odlični strelski formi. FOTO: Guliverimage

RB Salzburg je v 17. krogu avstrijskega prvenstva premagal Hartberg z 2:1, potem ko je do zmage prišel z dvema goloma v zadnjem delu tekme. Do preobrata je v veliki meri pomagal slovenski napadalec Benjamin Šeško.

Po izjemnem nizu brez poraza, ki je trajal kar 30 tekem, je RB Salzburg v zadnjih tednih padel v slabšo formo. Na zadnjih šestih tekmah pred tokratno je zmagal le enkrat, doživel pa tri poraze in dvakrat remiziral.

V prvenstvu je na zadnjih dveh tekmah osvojil le točko, dobro pa avstrijskim prvakom ni kazalo niti tokrat, saj so proti Hartbergu v 17. krogu avstrijskega prvenstva vse do 79. minute zaostajali z 0:1.

Potem je preobrat pomagal zrežirati Benjamin Šeško, ki je tekmo začel na klopi in na igrišče prišel v 63. minuti. Najprej v 79. minuti podal za izenačenje, za katerega je zadel Danec Rasmus Kristensen, potem je bil v veliki meri zaslužen še za zmagoviti gol.

V 86. minuti je visoko skočil v kazenskem prostoru gostov in dodobra namučil vratarja Hartberga, ki je njegov strel obranil na golovi črti in žogo odbil. Do nje je prišel Kamerunec Jerome Onguene, ki mu žoge ni bilo težko spraviti v gol.

Odločilen teden za evropski Salzburg

Salzburg v prvenstvu še naprej premočno vodi, pred drugouvrščenim graškim Sturmom, ki je tokrat doma remiziral z Admiro z 1:1 (Jon Gorenc Stanković je igral vso tekmo), ima kar 14 točk naskoka.

Precej bolj napeto je za Salzburžane po dveh porazih v nizu v Ligi prvakov, v kateri bodo v zadnjem krogu gostili Sevillo. V skupini G je pred zadnjim krogom, ki bo na sporedu prihodnji teden, zelo napeto. Na prvem mestu je Lille z osmimi točkami, sledijo Salzburg s sedmimi, Sevilla s šestimi in Wolfsburg na zadnjem mestu s petimi točkami.

Osemnajstletni Šeško po poškodbi, ki mu je nagajala pred časom, sicer še ni našel poti do povratka v strelsko formo, ki jo je kazal na začetku sezone. Trenutno je pri učinku sedmih golov v 22 nastopih v vseh tekmovanjih, na nov gol pa čaka že dva meseca in pol. Nazadnje je zadel 22. septembra pri zmagi nad Kalsdorfom z 8:0 v pokalnem tekmovanju.