Šeško tako v prvi ligi še ni zadel, strelec tudi Ožbolt

Nogomet 2. Apr 202318:34 0 komentarjev
Benjamin Šeško
Benjamin Šeško je zadel z enajstih metrov. FOTO: Uroš Skaza.

Benjamin Šeško je v prvem nastopu za Salzburg po reprezentančnem premoru spet zadel. V polno je sploh prvič za Salzburg gol dosegel z enajstih metrov. V Izraelu se je med strelce vnovič vpisal tudi Alen Ožbolt.

Benjamin Šeško, ki je bil med strelci na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 proti San Marinu, je zadel pri zmagi Salzburga v gosteh nad celovško Austrio s 3:0. V polno je meril v 64. minuti, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko in Salzburžane popeljal v vodstvo z 2:0. Odigral je vseh 90 minut.

To je bil prvi gol 19-letnega slovenskega reprezentanta z enajstih metrov za Salzburg in drugi, ki ga je na tak način do zdaj dosegel. Enkrat je enajstmetrovko v gol spremenil, ko je igral v drugi avstrijski ligi za Liefering.

Gol Benjamina Šeška:

Do enajstega gola tudi Alen Ožbolt

Šeško je zdaj pri enajstih prvenstvenih golih v tej sezoni. Zanimivo, enajst prvenstvenih golov je v tej sezoni v prvi izraelski ligi zabil tudi Alen Ožbolt, ki je v soboto zadel pri zmagi Hapoela Tel Aviva nad Nes Tziono z 2:1.

Nekdanji napadalec Domžal in druge ekipe Borussie Dortmund, ki je igral tudi za avstrijski Hartbert, bolgarski Lokomotiv Plovdiv in Slovan iz Bratislave, je gol zabil v 60. minuti, ko je Hapoel popeljal v vodstvo z 1:0, z igrišča pa je odšel po 83 minutah igre.