Šeško zabil še dva gola, v Leipzigu že piše zgodovino

Nogomet 28. Sep 20230:53 0 komentarjev
Veselje Benjamina Šeška po zadetku. FOTO: Profimedia.

Benjamin Šeško je z dvema goloma navdušil na pokalni tekmi v majici Leipziga in postavil nov mejnik. Postal je najmlajši nogometaš v zgodovini kluba, ki mu je uspelo zadeti v treh tekmovanjih. V prvenstvu, pokalu in ligi prvakov.

Leipzig je v sredo v prvem krogu nemškega pokala težje od pričakovanj odpravil Wehen, ki nastopa v drugi ligi.

Na koncu je bilo 3:2 za favorizirani Leipzig, njegov glavni junak pa je bil Benjamin Šeško, ki je v klub prišel poleti iz avstrijskega RR Salzburga za 24 milijonov evrov.

Dvajsetletni slovenski napadalec je v 18. minuti zadel za vodstvo Leipziga z 2:0, v 70. minuti pa za 3:1. Wehen je pozneje uspel znižati zaostanek na 2:3, a se porazu ni izognil.

Prvi gol je dosegel po napaki nasprotnikove obrambe, ko je učinkovito zadel iz bližine, drugega pa po zelo močnem in neubranljivem strelu znotraj kazenskega prostora.

Za Leipzig je s kapetanskim trakom vseh 90 minut odigral nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl.

Zabija vsakih 52 minut, postal pa je tudi novi rekorder

Šeško, ki je igral 83 minut, je tako prišel še do četrtega in petega gola v sedmem nastopu v dresu Leipziga.

Dva gola je dosegel v nemškem prvenstvu, enega zabil ob debiju v ligi prvakov pri Leipzigu, zdaj pa se dvakrat med strelce vpisal še ob prvem nastopu v pokalu.

S tem pa je postal klubski rekorder, so izbrskali pri Leipzigu. Najmlajši nogometaš v zgodovini kluba, ki mu je uspelo zadeti v vseh treh tekmovanjih.

Na dan tekme proti Wehenu je bil star 20 let, 3 mesece in 27 dni. Ob tem je treba dodati, da Leipzig prav res bogate zgodovine nima, ustanovljen je bil leta 2009.

Za pet golov je Šeško potreboval vsega 256 minut, kar pomeni, da se v novem klubu med strelci znajde na vsakih 52 minut, kar je seveda super povprečje.

Zadetka Benjamina Šeška si lahko ogledate tukaj.

V soboto veliki derbi, bo igral od prve minute?

Naslednja preizkušnja Leipzig čaka že čez dva dni, v soboto bo v prvenstvenem derbiju gostil Bayern, ki ga je letos v superpokalu že premagal in prišel do prve lovorike.

Če bo zmagal tudi tokrat, ga bo na prehitel na vrhu lestvice. Zanimivo pa bo videti, ali bo Šeško še tretjič v nizu igral od prve minute.

Glede na to, kako se je obnesel tokrat, bi se to znalo zgoditi, toda po drugi strani bo morda trener Marco Rose priložnost v začetni enajsterici ponudil komu, ki je bolj spočit.