Sešlar s šestim golom sezone ohranil prednost Olimpije

Nogomet 5. Nov 202219:48 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v 16. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:1 (0:1).

Čeprav je v zadnjem času prišlo na dan več informacij in govoric o težavnem stanju v pisarnah Olimpije, se vsaj za zdaj na igrišču to še ne pozna. Ljubljančani so prišli še do 13. zmage v sezoni in so trdno na vrhu lestvice, kjer imajo enajst točk prednosti pred Celjem, 13 pa pred Koprom. Radomlje, ki so tokrat pokazale enakovredno igro in bile nekajkrat blizu izenačenja, pa so že 13 tekem brez zmage in za zdaj ostajajo osme.

Ekipi, ki sta zaradi poškodb nastopili malce oslabljeni (posebej pri domačih je manjkalo kar nekaj nogometašev, pri gostih pa ni bilo Ruija Pedra), sta v uvodu tekme igrali dokaj previdno, v 15. minuti pa je prvo lepo priložnost na tekmi zapravil Svit Sešlar, ko je za dober meter zgrešil vrata s strelom z enajstih metrov.

Isti igralec pa je bil natančnejši v 18. minuti, po podaji Maria Kvesića z leve strani je matiral Emila Velića iz bližine za svoj šesti gol sezone. V 30. minuti je imel priložnost pri Olimpiji Mustafa Nukić, ko je prišel do strela v kazenskem prostoru Radomelj, vendar ga je Uroš Korun pravočasno blokiral.

Minuto pozneje je Timi Max Elšnik iz bližine zgrešil cilj, isti igralec pa je nato zapravil še eno lepo priložnost, ko je po neodločni domači obrambi prišel pred vratarja Velića, a je ta nato dobro posredoval.

V drugem polčasu so imeli domači v 52. minuti priložnost za izenačenje, najprej je Matevž Vidovšek obranil poskus Sandija Nuhanovića, odbite žoge pa Esterju Soklerju ni uspelo spraviti žoge v mrežo.

Domači zadeli le vratnico

V 58. minuti je Vidovšek spet posredoval po novem strelu Nuhanovića, v 60. pa še po poskusu Andreja Pogačarja. Le malo zatem so domači prek Vedrana Vrhovca zadeli vratnico ljubljanskih vrat, Vidovšek pa je žogo ujel po Nuhanovićevem strelu v 63. minuti.

V teh trenutkih boljši in odločnejši domači nogometaši so do novega strela prišli v 70. minuti, vendar Vidovšek z njim ni imel veliko dela. Ljubljančani takrat niso bili posebej napadalno aktivni, so pa ohranjali minimalno prednost.

V 82. minuti so vendarle tudi oni zagrozili, ko je Samuel Pedro iz bližine zadel zunanji del mreže. Tik pred koncem tekme, v 93. minuti, je Madžid Šošić pri domačih s strelom z glavo zadel vratnico, ampak je bil tako ali tako v prepovedanem položaju.

Radomlje bodo v 17. krogu v soboto gostovale pri Bravu, Olimpija pa pri Domžalah.

Radomlje – Olimpija 0:1 (0:1)

Sešlar 18.

* Športni park Domžale, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Černe.
* Radomlje: Velić, Marković, Vrhovac, Korun, Ševelj, Nuhanović (od 88. Cerar), Ouro, M. Čuić, Tahiraj (od 86. F. Čuić), Pogačar (od 60. Šošić), Sokler (od 86. Hrvoj).
* Olimpija: Vidovšek, Crnomarković (od 88. Karamatić), Ratnik (od 74. Lasickas), Estrada, Doffo, Krefl (od 74. Sualehe), Elšnik, Sešlar, Nukić, Kvesić (od 61. Samuel Pedro), Aldair (od 61. Ziljkić) .
* Rumeni kartoni: Nuhanović, Sokler; Crnomarković.
* Rdeči karton: /.

Konec tekme!

93. minuta: Znova se trese gostujoča vratnica, a stranski sodnik je dvignil zastavico. Tudi če bi žoga končala v mreži, gol ne bi obveljal.

81. minuta: Pedro je z leve strani streljal, a zadel le zunanji del domače mreže.

61. minuta: Vratnica! Radomljani še naprej pritiskajo, tokrat jim je veselje preprečil še okvir gola.

60. minuta: Nova priložnost za Radomlje, ki so v drugem delu bolj nevarne. Znova se je z obrambo izkazal Vidovšek.

55. minuta: Nukić je streljal iz obrata, žoga je zadela branilca in zletela mimo.

52. minuta: Kakšna priložnost za domače! Nuhanović je stekel sam proti vratom, a je dobro posredoval Vidovšek, ob praznih vratih pa odbite žoge ni dobro zadel Sokler. Ostaja 0:1.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa, v katerem je bila Olimpija precej boljši nasprotnik in bi lahko z nekaj več zbranosti v zaključkih imela tudi že višjo prednost.

32. minuta: Kvesić je poslal predložek v kazenski prostor, domača obramba je znova povsem zaspala, a Elšnik spet ni izkoristil darila.

31. minuta: Vrstijo se priložnosti Olimpije. Po predložku s strani je bil sam kot duh ob drugi vratnici Elšnik, a meril v vratarja.

30. minuta: Nukić se je znašel v odlični priložnosti, a preveč okleval, domači so njegov strel blokirali.

18. minuta: GOOOL! Olimpija vodi. Svit Sešlar je poskrbel za zgodnje vodstvo vodilne ekipe lige.