PLT: Olimpija preživela nalet Radomelj, slavili tudi Celjani

Nogomet 5. Nov 202214:05 > 17:56 0 komentarjev
Ljubljanska Olimpija je letos z naskokom najboljša ekipa domačega nogometnega prvenstva. Foto: Aleš Fevžer

Na prvi sobotni tekmi 16. kroga Prve lige Telemach so v Novi Gorici z 2:0 slavili Celjani. Vodilna Olimpija pa je pri Radomljah vpisala minimalno zmago in tako ohranila 11 točk naskoka. Maribor bo v nedeljo na štajersko-prekmurskem derbiju gostil Muro. Tudi z Josipom Iličićem.

Nogometaši Olimpije so v Domžalah prikazali dva precej različna obraza. V prvem polčasu so preko Svita Sešlarja hitro povedli in nadaljevali z napadi. Nizali so priložnosti, predvsem po zaslugi precej zaspane domače obrambe, a niso uspeli povišati vodstva.

Po odmoru so bili precej nevarnejši Radomljani, ki so zapravili kopico priložnosti za izenačenje, oziroma je v gostujočih vratih blestel Matevž Vidovšek. V 61. minuti je sicer že bil premagan, a ga je rešil okvir gola po strelu Vedrana Vrhovaca. Zmaji so zdržali in tako ohranili lepo prednost na vrhu lestvice.

Gol Sešlarja za zmago:

Zmaga Celja v Novi Gorici

Na prvi sobotni tekmi so se zmage v Novi Gorici veselili Celjani, ki so v zadnjih dveh krogih osvojili le točko. Tako so se vrnili na zmagovite tirnice in vsaj začasno skočili na drugo mesto lestvice.

Gostje so dobili oba polčasa. V prvem so grofje izkoristili prvo resnejšo priložnost na tekmi. Skok za žogo je dobil Ikwuemesi, nato je bil na pravem mestu Nino Kouter, ki mu ni bilo težko poslati žogo v mrežo domačinov. V drugem delu je po veliki napaki Nejca Mevlje do žoge prišel Aljoša Matko in lepo zaposlil Ikwuemesija, ki je potrdil zmago Celja.

Gol Koutra za 1:0:

Tabor se z eno zmago ne bo zadovoljil, a v Šiški je iskanje točk vselej velik izziv

Po pomembni zmagi v boju za obstanek, ko je Tabor v prejšnjem krogu premagal Radomlje, v Sežani upajo na nadaljevanje pozitivnega niza. Češnje iz tekme v tekme iščejo nove rešitve oziroma zato skrbi Dušan Kosić, ki ima na voljo zares pisano zasedbo fantov iz vseh vetrov, ki za še boljšo povezanost in stanje duha v ekipi potrebujejo predvsem zmage. Rdeče-črni so znova povsem zraven v boju za obstanek, ki bo v tej sezoni očitno še kako napet.

Bravo je Tabor avgusta na Krasu odpravil s kar 4:0.

Bravo je po zmagi na “dvodelni” tekmi proti Celju zdaj izgubil na “dvodelni tekmi” proti Muri. A kaj bi bilo, če bi bilo in bi Martin Kramarič bolje reagiral v fantastični priložnosti, ki se mu je ponudila nekaj minut pred golom Mihaela Klepača, ki je zadel za zmago Prekmurcev. Bravo je v tej sezoni doma prejel vsega štiri zadetke, zadnje tri obračune v Šiški pa je dobil s skupnim izidom kar 10:1.

nogomet

Izgubljeni sin se vrača v okoliščinah, ki jih v Mariboru niso vajeni

Nogometni Maribor bo v nedeljskem popoldnevu zagotovo znal pripraviti lepo kuliso Ljudskega vrta, ko se po več kot desetletju v kader vijolic vrača Josip Iličić. Trenutek za vrnitev enega največjih slovenskih nogometašev zadnjega obdobja pa še zdaleč ni idiličen. Štajerci so namreč na zadnjih štirih tekmah enkrat remizirali in kar trikrat izgubili ter so na skromnem 6. mestu prvenstvene lestvice. Osem točk za Evropo in velikih 17 za vodilno Olimpijo. Pritisk na trenerja Damirja Krznarja, predvsem pa športnega direktorja Marka Šulerja se povečuje iz tekme v tekmo.

Maribor je na prvem štajersko-prekmurskem derbiju Muro v gosteh premagal z zadetkom Roka Baturine (1:0).

Mura je trenutno morda celo najbolj vroča ekipa lige. Prekmurci so nanizali štiri zmage zapored, kar v tako izenačenem prvenstvu, kot je slovensko, nikoli ni enostavna stvar. Tudi Anteju Šimundži v šampionski sezoni črno-belih to nikoli ni uspelo. Damir Čontala je stoječe prenesel kritike, ki so nanj deževale še pred mesecem dni in je prekmurski ponos odpeljal na drugo mesto lestvice. Zdi se, da Prekmurci v tokratni obračun z Mariborom vstopajo celo v vlogi favorita, v mesto ob Dravi pa se z njimi odpravlja tudi številčna navijaška “vojska”.

Delitev točk pod reflektorji Bonifike

Uvodna tekma 16. kroga Prve lige Telemach je bila odigrana na Bonifiki, kjer sta se pomerila Koper in Domžale. Tekma je postregla z dvema zadetkoma in delitvijo točk (1:1). Oba sta padla v prvem polčasu, mrežo pa so prvi zaresli domači, potem ko jih je v 24. minuti s strelom z glavo v vodstvo popeljal Osuji. Gosti so odgovorili le šest minut pozneje, ko je predložek Jošta Piška v gol spremenil Ivan Durdov. Manj spektakularno je bilo nadaljevanje, z obrambnimi vložki pa sta se izkazala predvsem oba vratarja, ki sta poskrbela, da v nadaljevanju ni več prišlo do spremembe izida.