Šimundža je po nori zmagi povišal prednost na vrhu lestvice

Nogomet 7. Mar 202218:29 > 18:36 0 komentarjev

Ante Šimundža še naprej zmaguje na klopi bolgarskega Ludogorca, h kateremu je iz Mure prišel pozimi. Tokrat je bil blizu tega, da prvič izgubi točki, a je do novih treh na tekmi proti skromnemu Botevu Vratsi po preobratu prišel do zmage z 2:1. Njegova ekipa, za katero je igral tudi Žan Karničnik, je za zmago zadela v 97. minuti.

Na današnji tekmi 22. kroga prve bolgarske lige med Ludogorcem in Botevom Vratso, ki je na 12. mestu prvenstvene lestvice (v ligi sodeluje 14 klubov), bi skorajda prišlo do presenečenja.

Botev, ki je nastopil v vlogi domačina, je na začetku tekme prišel do vodstva, že kmalu za tem pa je Ludogorec, zadel je v 16. minuti, izenačil na 1:1. Na drugi, zmagoviti zadetek pa so bolgarski prvaki čakali vse do 97. minute, ko je v polno meril ciprski golgeter Pieros Sotiriou, ki je prišel že do 15. prvenstvenega gola sezone.

Žan Karničnik je za Ludogorec tudi tokrat odigral vso tekmo.

Ludogorec je z novo zmago povišal prednost na vrhu lestvice, ki zdaj znaša šest točk. Drugouvrščeni sofijski CSKA je namreč tokrat le remiziral (0:0) na mestnem derbiju z Levskim.

O njegovem delu bo sodila predvsem Evropa

Šimundža na klopi Ludogorca po petih tekmah ostaja stoodstoten. Štirikrat je zmagal na štirih prvenstvenih tekmah, z zmago v četrtfinalu pa se je uvrstil tudi v polfinale pokalnega prvaka.

Nekdanjemu trenerju Mure in Maribora gre v Bolgariji za zdaj torej odlično, je pa jasno, da bodo njegovo delo v Razgradu sodili predvsem po tem, kaj bo z ekipo naredil v Evropi.

Za Ludogorec so domače lovorike v zadnjem desetletju nekaj vsakdanjega. V zadnjih desetih sezonah je bil desetkrat bolgarski prvak.