Šimundža začel z remijem, debitiral tudi Karničnik

Nogomet 18. Jan 202218:26 > 18:31 1 komentar
Ante Šimundža ne sevi več na klopi Mure. FOTO: Jure Banfi.

Ante Šimundža, donedavni trener Mure, je danes debitiral na klopi Ludogorca in z njim remiziral proti Wisli iz Krakova z 1:1. V vrstah bolgarskega prvaka je debitiral tudi donedavni nogometaš Mure Žan Karničnik.

Ante Šimundža je svojo bolgarsko trenersko zgodbo začel s prijateljsko tekmo na pripravah v Turčiji. V Beleku se je pomeril z Wislo Krakov, ki je po polovici poljskega prvenstva na 13. mestu lestvice.

Ludogorec, ki v Bolgariji vodi, je do vodstva prišel že v četrti minuti, ko je zadel Ciprčan Pieros Sotiriou, Poljaki pa so izid izenačili v 81. minuti.

Za Ludogorec je debitiral tudi Žan Karničnik, ki je prejšnji teden v Razgrad, podobno kot njegov prejšnji oziroma zdajšnji trener, prišel iz Mure. Ta je z njim zaslužila rekordno odškodnino. Slovenski reprezentant je odigral celoten drugi polčas.

Ludogorec bo s prijateljskimi tekmami nadaljeval na pripravah v Turčiji, z drugim delom sezone pa bo začel 12. februarja, ko bo s prvenstvenim gostovanjem pri Ardi odprl drugi del sezone. To bo dan, ko bo Šimundža, ki je lani Muro popeljal do naslova slovenskega prvaka, tudi uradno debitiral na njegovi klopi.