Slaba bolgarska novica za Olimpijo, sramota Ferencvaroša

Liga prvakov 19. Jul 202322:03 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije, ki so v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov s skupnim izidom 4:2 izločili latvijsko Valmiero, so dobili tekmece v drugem krogu. Nasprotnik zmajev bo Ludogorec iz Razgrada, ki je po senzacionalnem porazu na Kosovu, kjer so orli pri FC Ballkani izgubili z 2:0, na svojem igrišču nasprotnika zmlel s 4:0. Senzacija dne so tako prvaki Ferskih otokov, ki so šokirali madžarski Frencvaroš.

“Danes vsak igra nogomet,” je mantra, ki jo je tako zelo rad ponavljal nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec. Da njegove besede še kako držijo so danes potrdili nogometaši Klaksvika iz Ferskih otokov, ki so v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov izločili bogati Ferencvaroš, udeleženca lige prvakov v sezoni 2020/2021.

Potem ko se je prva tekma na Ferskih otokih končala z 0:0, so gostje iz državice severno od Britanskega otočja na gostovanju šokirali favorizirane domačine in preko Arnija Frederiksberga in Luca Kassija v mrežo Madžarov že v prvem polčasu pospravili tri žoge. Varovanci Stanislava Čerčesova so v drugem delu zaman iskali vrnitev v tekmo in Ferencvaroš je doživel enega najbolj bolečih porazov v svoji zgodovini. Nekdanji ruski selektor je bil takoj po tekmi odpuščen.

Za razliko od madžarskih prvakov pa so se blamaži izognili bolgarski šampioni. Ludogorec iz Razgrada je po porazu na Kosovu, kjer so FC Ballkani slavili z 2:0, na povratni tekmi v Bolgariji prednost gostov izničil že do polčasa. Dvakrat je zadel Bernard Tekpetey. V drugem delu so orli potrdili napredovanje, v polno sta merila še Matias Tissera in Caio Vidal. To torej pomeni, da bo njihov naslednji nasprotnik ljubljanska Olimpija.

// izid prvih tekem

Ekipe, označene z zvezdico (*), so se uvrstile v drugi krog, poražene ekipe bodo tekmovanje nadaljevale v konferenčni ligi