Slaba sezona Atletica se nadaljuje, Jan Oblak izpadel

Nogomet 20. Jan 20227:29 > 7:31 0 komentarjev

Nogometni klub Atletico Madrid s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom je v osmini finala španskega pokala moral priznati premoč Realu Sociedadu, ki je na domači zelenici slavil z 2:0.

Slovenski čuvaj mreže je v tej sezoni pri Atleticu prejel 36 golov na 29 tekmah, toliko jih je po podatkih statističnega portala Opta prejel v celotni lanski sezoni na 46 tekmah.

Za Sociedad sta v sredo zvečer zadela Adnan Januzaj (33.) in Alexander Sorloth (47.).

Kampl in Krajnc napredovala

Od Slovencev se je v pokalnih obračunih bolje odrezal Kevin Kampl. Nekdanji reprezentant je Leipzigu pomagal do zmage z 2:0 proti Hansi iz Rostocka v osmini finala, izbran pa je bil tudi za igralca tekme, je na družbenih omrežjih objavilo vodstvo pokala Nemške nogometne zveze.

Kevin Kampl
Photo by Oliver Hardt/Getty Images

V njem je napredovalo tudi moštvo Luke Krajnca, Hannover je namreč s 3:0 ugnal razglašeno Borussio iz Mönchengladbacha, slovenski branilec pa je celotno tekmo sedel na klopi za rezervne nogometaše.

Inter izločil Empoli

V italijanskem pokalu je na klopi obsedel tudi Samir Handanović, ki se je z Interjem veselil napredovanja v četrtfinale. Milančani so s 3:2 po podaljšku premagali Empoli, za katerega je Leo Štulac odigral vseh 120 minut, Petar Stojanović pa je na zelenico prišel v 71. minuti.

Inter je na 2:2 izenačil ob koncu rednega dela, ko je zadel Andrea Ranocchia, v podaljšku pa je v 104. minuti odločilni zadetek dosegel Stefano Sensi.

V četrtfinalu bodo pari Milan – Lazio, Fiorentina – Atalanta ter Juventus – Sassuolo, Inter pa tekmeca še čaka. To bo boljši iz današnjega obračuna med Romo in Leccejem, za katerega igra Žan Majer.