Slovenca na Hrvaškem opozorila nase

Nogomet 5. Feb 202220:49 0 komentarjev
V oddaji gostimo tudi strelsko vse bolj razpoloženega Harisa Vučkića.

Danes so na Hrvaškem igrali tekme 22. kroga tamkajšnjega nogometnega prvoligaškega tekmovanja. Do zmag sta prišla oba kluba s slovenskimi nogometaši. Hajduk je s 4:0 zmagal v gosteh pri Gorici, en gol je dosegel Jam Mlakar, medtem ko se je Haris Vučkić vpisal med strelce pri zmagi Rijeke s 3:2 nad Lokomotivo.

Hajduk je na začetku drugega dela prvenstva v izjemni formi. Potem ko je pred tednom dni s 3:1 premagal Šibenik, je danes v Zagrebu s 4:0 odpihnil tamkajšnjo Gorico.

Tudi po zaslugi Jana Mlakarja, ki je v polno meril v 57. minuti, ko je zadel za vodstvo gostov s 3:0. Tri minute za tem je slovenski napadalec, ki je bil prejšnji teden blizu prestopa v Italijo, odšel z igrišča. Nekdanji napadalec Maribora je pri sedmih prvenstvenih golih v 18 nastopih.

Vučkić zadel pri zmagi Rijeke, obeta se hud boj za naslov

Rijeka je drugi del sezone odprla s porazom z 0:2 proti zagrebškemu Dinamu, tokrat pa prišla do polnega izkupička in v razburljivi tekmi na Rujevici premagala še en klub iz hrvaške prestolnice, Lokomotivo.

Haris Vučkić je v polno meril v 60. minuti, ko je zadel za vodstvo Rijeke s 3:1, devet minut za tem pa odšel na klop. Na igrišču ga je zamenjal rojak, slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin.

Za Vučkića je bil to drugi prvenstveni gol v 17 nastopih.

Rijeka je na drugem mestu prvenstvene lestvice z istim številom točk kot Dinamo, ki pa ima dve tekmi manj. Hajduk je tretji z dvema točkama manj od Rijeke, a je odigral tekmo manj.