Slovenca v dresu Sturma lastnoročno poskrbela za tri točke v Celovcu

Nogomet 12. Nov 202320:49 0 komentarjev
Jon Gorenc Stanković
Jon Gorenc Stanković. Foto: profimedia

Nogometaši Sturma iz Gradca so v 14. krogu avstrijske bundeslige v gosteh s 3:0 ugnali Celovec. Vsi trije zadetki pa imajo slovenski podpis.

Na tekmi v Celovcu sta namreč blestela Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat. Osrednji branilec je Sturm že v 3. minuti povedel v vodstvo. Še v prvem polčasu, natančneje v 19. minuti pa je prvič zablestel tudi Tomi Horvat, ki je podvojil prednost gostov.

Nekdanji nogometaš Mure je udaril še v drugem polčasu. V 67. minuti je z drugim golom na tekmi postavil piko na i prepričljivi zmagi nogometašev iz Gradca.

Za Gorenca Stankovića je bil to prvi gol letošnje sezone, skupno pa že štirinajsti v dresu Sturma. Horvat je letos pri treh.

Ti so se v 14. krogu na vrhu prvenstvene lestvice izenačili z Red Bull Salzburgom, ki je tokrat le remiziral proti dunajski Avstriji (0:0). Obe ekipi imata 30 točk, Salzburžani so spredaj zaradi boljše gol razlike (21 proti 13).