Sreča v nesreči za Slovenijo, je zdaj še bližje velikega podviga?

Nogomet 11. Nov 202318:42 1 komentar
Poškodovani Christian Eriksen. FOTO: Profimedia.

Na današnji tekmi angleškega prvenstva med Manchester Unitedom in Luton Townom na Old Traffordu sta se poškodovala Christian Eriksen in Rasmus Hojlund, zvezdnika danske reprezentance, proti kateri si lahko Slovenija že v petek zagotovi nastop na evropskem prvenstvu 2024.

Manchester United je danes pred domačimi navijači z 1:0 premagal Luton Town, a za drugo prvenstveno zmago v nizu plačal velik davek, ki pred zaključkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo utegne močno udariti tudi dansko reprezentanco.

Že v prvem polčasu je moral predčasno z igrišča vezist Christian Eriksen, tik pred koncem tekme pa se je poškodoval še napadalec Ramus Hojlund. Oba sta danska reprezentanta in največja zvezdnika ekipe, proti kateri si lahko Slovenija prihodnji teden v Köbenhavnu zagotovi nastop na evropskem prvenstvu 2024 in se prvič po dolgih 14 letih čakanja uvrsti na veliko tekmovanje.

Pozneje se je poškodoval tudi Rasmus Hojlund. FOTO: Profimedia.

Danska proti Sloveniji brez kapetana in najboljšega strelca?

31-letni Eriksen, ki naj bi si poškodoval koleno, je kapetan Danske, za katero je odigral že kar 124 tekem in zabil 40 golov, 20-letni Hojlund, ki naj bi si resneje poškodoval stegensko mišico, pa je s sedmimi goli najboljši strelec Dancev v teh kvalifikacijah.

Informacije še niso potrjene, a za zdaj vse kaže, da se bo morala Danska na novembrskih tekmah znajti brez dveh morda najpomembnejših članov, kar bo Sloveniji seveda močno olajšalo delo.

Sploh zato, ker danski selektor Kasper Hjulmand novembra zagotovo ne bo mogel računati niti na stebra obrambe, zvezdnika Milana Simona Kjaerja, ki je poškodovan že nekaj časa.

Spomnimo, Matjaž Kek in njegovi nogometaši za potrditev nastopa v Nemčiji potrebujejo zmago na Danskem ali pa vsaj remi na zadnji tekmi kvalifikacij proti Kazahstanu v razprodanih Stožicah.