Milan razblinil sanje Salzburžanov, PSG po drami le drugi

Evropa 2. Nov 202221:45 > 03. Nov 2022 0:14 0 komentarjev

Znani so vsi udeleženci izločilnih bojev letošnje sezone Lige prvakov. Zadnje, šestnajsto mesto v osmini finala je zapolnil AC Milan, ki je odčital lekcijo Salzburgu (4:0). Na preostalih srečanjih je bilo odločeno že praktično vse, izjema je bila skupina H, kjer sta pravo dramo za prvo mesto na daljavo uprizorila PSG in Benfica, na koncu pa so prvo mesto osvojili Portugalci po zaslugi večjega števila doseženih zadetkov v gosteh.

Po sredinem večeru so znani vsi udeleženci osmine finala Lige prvakov. To so Napoli, Liverpool, Brugge, Porto, Bayern München, Inter, Chelsea, Real Madrid, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris Saint Germain, Benfica, Eintracht Frankfurt, Tottenham, Leipzig in kot zadnji AC Milan.

Kampl je igral celo tekmo, gole za Nemce, ki v Varšavo niso prišli po remi, ampak so bili z napadalno igro precej boljši tekmec, so dosegli Christopher Nkunku, Andre Silva in Dominik Szoboszlai, z avtogolom je končen izid postavil Valerij Bondar. Za tretji in četrti gol ima zasluge tudi Kampl, pri tretjem na sredini igrišča ukradel žogo tekmecu in začel akcijo svoje ekipe, pri četrtem pa je bil podajalec Daniju Olmu, katerega strel je Bodnar preusmeril v gol.

Vsi zadetki Leipziga:

Prvo mesto v skupini si je zagotovil Real Madrid, ki je s 5:1 premagal Celtic. Prva dva gola je dosegel z enajstmetrovke, uspešna sta bila Luka Modrić in Rodrygo, v drugem polčasu pa so v polno zadeli še Marco Asensio, Vinicius Junior in Federico Valverde. Za goste, pri katerih je v prvem delu enajstmetrovko zapravil Josip Juranović, se je med strelce vpisal Jota, njegov gol je bil zadnji na tekmi. Celtic je tako izpadel iz evropskih tekmovanj, v evropski ligi bo igral Šahtar.

Na večerni tekmi je bila vso pozornost na srečanju med AC Milanom in Salzburgom. Tekmo so zanesljivo dobili rossoneri (4:0). Čeprav so imeli gostje kar nekaj priložnosti v prvem polčasu, pa so te ostale neizkoriščene. V nadaljevanju srečanja je v igro vstopil tudi Benjamin Šeško (od 61. minute dalje), takrat pa so aktualni italijanski prvaki vodili že s 3:0 in povsem nadigrali avstrijske prvake.

Vrhunci s San Sira:

Tottenham razveselil Sporting, slovo Oblaka od Evrope

V skupini B so Portugalci osvojili prvo mesto, drugi je belgijski Brugge, ki je v torek remiziral 0:0 pri Bayerju Leverkusnu, slednji pa je osvojil tretje mesto in se uvrstil v osmino finala evropske lige. Nemci so imeli isto število točk kot Španci, vendar so doma zmagali 2:0, v Madridu prejšnji teden pa remizirali 2:2, potem ko je Atletico v 98. minuti zgrešil najstrožjo kazen za tri točke.

Jan Oblak je prvič klonil že v peti minuti, ko je žogo v mrežo porinil Mehdi Taremi, 2:0 je bilo v 24. minuti (Stephen Eustaquio), o razmerju moči na stadionu do Dragão v Portu pa najbolje pove dejstvo, da je bil najboljši mož Atletica prav slovenski vratar, ki je z dobrimi obrambami preprečil precej višji poraz. Častni zadetek za Špance je minuto pred iztekom sodnikovega podaljška v lastno mrežo zabil Ivan Marcano.

Vsi zadetki s srečanja med Portom in Atleticom:

Mesto med šestnajstimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale februarja 2023, sta si sinoči zagotovila Tottenham in Eintracht. Tottenham je v Marseillu nadoknadil gol zaostanka in z zadetkom v 95. minuti prišel do prvega mesta v skupini. Z enakim rezultatom 2:1 je drugo mesto osvojil Eintracht Frankurt, ki je bil v gosteh boljši od Sportinga.

Vrhunci iz Marseilla:

V skupini A je prvo mesto kljub današnjemu porazu v Liverpoolu osvojil Napoli, drugi so Angleži, tretji je Ajax, zadnji pa Glasgow Rangers, ki tudi v zadnjem krogu ni prišel do točke. Nizozemci so ga premagali s 3:1.

V skupini C je bilo že pred zadnjim krogom vse jasno. Bayern München je z zmago proti drugouvrščenemu Interju predtekmovanje končal s stoodstotnim izkupičkom, Barcelona se seli v evropsko ligo, Viktoria Plzen pa je tekmovanje končala brez osvojene točke.