Slovenci povozili Švico

Nogomet 8. Dec 202019:45 > 19:45 0 komentarjev
Futsal
Futsal

Slovenska reprezentanca v futsalu je odlično začela kvalifikacije za Euro 2022. V Laškem je z 12:1 premagala Švico.

Favorizirana slovenska reprezentanca ni imela večjih težav s Švico. Prvi zadetek so Slovenci dosegli že v 2. minuti, ko je mrežo zatresel Kristjan Čujec. Drugi zadetek so si v 6. minuti Švicarji zabili kar sami, ko je žogo v lasten gol nesrečno poslal Spiegel. Večino srečanja smo spremljali enosmerni promet proti švicarskemu golu in v 11. minuti je mrežo gostov zatresel Denis Totošković, dve minuti kasneje se je med strelce znova vpisal Čujec, izid polčasa 5:0 pa je v 14. minuti postavil kapetan Igor Osredkar.
Slovenci niso popuščali niti v drugem polčasu. Najprej je po krasni akciji Klemna Duščaka šesti zadetek dosegel Alen Fetić, na 7:0 je po prostem strelu Nejca Hozjana dosegel Duščak, kmalu zatem se je med strelce znova vpisal Fetić. Deveti gol je dosegel Osredkar in zdelo se je, da Slovenci kar tekmujejo, kdo bo dosegel lepši zadetek. V 35. minuti je hat-trick zaokrožil Fetić in na semaforju je pisalo 10:0. Minuto kasneje je svoj tretji gol dosegel tudi Osredkar. V zadnjih minutah so Švicarji prišli do častnega gola z enim svojih redkih neposrednih strelov, v polno je zadel Marcoyannakis. Končnih 12:1 je nekaj sekund pred koncem tekme postavil Hozjan.

Na drugi tekmi skupine 6 je Španija s 7:0 premagala Latvijo, s katero bo Slovenija odigrala naslednjo tekmo 29. januarja.