Jarčeve varovanke navdušile s predstavo proti Franciji

Nogomet 21. Sep 202122:57 > 23:55 0 komentarjev

Slovenska ženska nogometna reprezentanca si je s predstavo na tekmi 2. kroga kvalifikacij za uvrstitev na SP 2023 zagotovo pridobila nekaj novih navijačev. Varovanke Boruta Jarca so proti Franciji, peti reprezentanci Fifine lestvice, nesrečno izgubile v zaključku tekme (2:3).

Slovenska reprezentanca, ki se za preboj na turnir najboljših svetovnih reprezentanc bori v skupini I, je srečanje začela borbeno, v 20. minuti je zmedo v obrambi gostij izkoristila prva zvezdnica naših, Lara Prašnikar in z dobro reakcijo po podaji Pamele Begić Slovenijo popeljala do presenetljivega vodstva.

Francija, ki je daleč največja favoritinja za napredovanje na turnir – tega bosta čez dve leti družno gostili Avstralija in Nova Zelandija, – je izenačila po osmih minutah, ko je z glavo zadela Marie-Antoinette Katoto.

Zvezdnica PSG-ja, je v 60. minuti znova dokazala, da je v igri z glavo izjemno nevarna, izkoristila je visoko podajo z leve strani in spet matirala Zalo Meršnik.

Na presenečenje vseh se je izkazalo, da ni postavila končnega rezultata. Slovenija je najprej prek Mateje Zver v 84. minuti zamudila krasno priložnost za izenačenje, ko se je Prekmurka iz oči v oči znašla z vratarko Francije.

Za čudovito asistenco je poskrbela Prašnikarjeva, potem pa je Fazanerija “ponorela” od veselja, ko je Zverova v 90. minuti izkoristila enajstmetrovko.

Kazalo je na presenečenje, pa se žal ni izšlo. Enajstmetrovko so nemške sodnice dodelile tudi gostjam, za tri točke jo je vnovčila Amel Majri.

Strelu ofenzivno naravnane vezistke Olympiquea iz Lyona je bila Meršnikova sicer blizu, a poraza ni mogla preprečiti.

Prevladuje vseeno dober občutek, ker so Slovenke močno namučile eno izmed elitnih svetovnih reprezentanc in tako upravičeno računajo na morebiten preboj v dodatne kvalifikacije. Te prinaša drugo mesto v skupini.

V skupini I sta bili pred tem odigrani še dve tekmi 2. kroga. Estonija je doma z 0:1 izgubila proti Walesu, Grkinje so v Atenah s 3:2 odpravile Kazahstan.