Slovenke v velikem slogu odprle kvalifikacije za SP

Nogomet 17. Sep 202120:00 > 18. Sep 2021 18:14 0 komentarjev
NZS

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Estoniji začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki ga bosta leta 2023 gostili Avstralija in Nova Zelandija. Na obračunu v Parnu so s kar 4:0 odpravile domačo izbrano vrsto. V septembrskem ciklu bodo izbranke Boruta Jarca igrale še v torek, ko bodo ob 21. uri v Murski Soboti gostile Francijo, ki je danes z 10:0 razbila Grčijo.

Mrežo Estonk je v 21. minuti načela razpoložena Lara Prašnikar, vodstvo je še v prvem polčasu povišala Lana Golob. Na začetku drugega polčasa je svoj drugi zadetek dosegla Prašnikarjeva, visoko zmago Slovenk pa je 54. minuti potrdila Sara Agrež.

Slovenski selektor je v zadnjem delu igre nekoliko osvežil postavo, Slovenija pa je kljub temu brez težav ubranila visoko vodstvo in tekmo končala tudi brez prejetega zadetka.

V skupini I so ob Sloveniji, Franciji in Estoniji še Wales, Grčija in Kazahstan. Prvo ime skupine je Francija, ki je doslej igrala na štirih svetovnih prvenstvih, najvišje pa je bila leta 2011 – četrta. Francozinje se lahko pohvalijo tudi s tem, da so bile trikrat v četrtfinalu evropskega prvenstva.