Slovenska pravljica v Atenah se nadaljuje

Nogomet 29. Okt 202220:26 0 komentarjev

Panathinaikos je prišel še do desete zmage na desetih tekmah, ki jih je v grškem prvenstvu odigral. Volos Matica Kotnika je v gosteh razbil s 5:1. Do novih točk so spet pomagali vsi trije Slovenci. Adam Gnezda Čerin in Andraž Šporar sta se znašla med strelci.

Volos, pri katerem se je po poškodbi v kader vrnil slovenski vratar Matic Kotnik, ki pa se mora za zdaj sprijazniti z vlogo rezervista, je najbolj prijetno presenečenje grškega prvenstva. Do tega kroga je bil tretjeuvrščeni, toda tokratni derbi vodilnih je prepričljivo izgubil.

Panathinaikos ga je odpihnil s 5:0, zadnja dva gola pa sta dosegla slovenska reprezentanta v vrstah Atenčanov. Adam Gnezda Čerin je v 67. minuti zadel za 4:0, to je bil njegov sploh prvi zadetek v Grčiji, v 76. minuti pa je delo gostov dokončal Andraž Šporar, ki je zadel še na drugi tekmi v nizu. V prvenstvu je zdaj pri štirih golih v osmih nastopih.

Pri gostih je bil od prve minute na igrišču tudi Benjamin Verbič, igral je 69 minut. Osem minut za njim je na klop odšel Šporar, medtem ko je bil Gnezda Čerin v igri od prve do zadnje minute.

Panathinaikos ima po desetih tekmah z brezhibnim učinkom 30 točk na vrhu lestvice devet točk naskoka pred atenskim AEK, ki je odigral tekmo manj. AEK bo na delu jutri, ko bo odigral derbi proti solunskemu Paoku, pri katerem pomembno vlogo igra Jasmin Kurtić.