Panathinaikos nadaljeval nor niz, Slovenci so blesteli

Nogomet 23. Okt 202220:49 0 komentarjev
Andraž Šporar pri Panathinaikosu preživlja nove lepe trenutke kariere. FOTO: Guliverimages.

Panathinaikos, za katerega v tej sezoni igrajo kar trije slovenski reprezentanti, je v 9. krogu elitne grške nogometne lige prišel še do devete zmage. Junak večera je postal Andraž Šporar, ki je po podaji Benjamina Verbiča za zmago nad Arisom z 1:0 zadel v 92. minuti. Med strelce se je pri remiju Paoka proti Asterasu Tripolisu vpisal tudi Jasmin Kurtić, ki se je izkazal še z asistenco.

Panathinaikos je trenutno na dobri poti, da prvič po letu 2010 postane grški prvak in osvoji še 21. prvenstveni naslov. V veliki meri tudi po zaslugi treh slovenskih reprezentantov, ki v tej sezoni igrajo zanj.

Novo zmago je Panathinaikosu danes proti Arisu prinesel Andraž Šporar, ki je tekmo sicer začel na klopi in na igrišče prišel v 63. minuti, potem pa v 92. minuti z glavo zabil zmagoviti gol. Kot asistent se je v tej akciji izkazal Benjamin Verbič, ki je, tako kot Adam Gnezda Čerin, odigral vseh 90 minut.

Šporar je prišel do tretjega prvenstvenega gola sezone v sedmem nastopu, Panathinaikos pa ima na vrhu lestvice po devetih odigranih tekmah sedem točk prednosti pred Volosom, pri katerem se je po poškodbi v kader vrnil slovenski vratar Matic Kotnik, ki pa je za zdaj le rezervist.

Gol Andraža Šporarja:

Jasmin Kurtić strelec in asistent

Z golom se je danes izkazal tudi Jasmin Kurtić, ki je zadel pri remiju Paoka proti Asterasu Tripolisu z 2:2.

Izkušeni slovenski vezist je odigral vseh 90 minut, zadel pa je v 81. minuti, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko in znižal zaostanek Paoka na 1:2. Solunčani so do izenačujočega zadetka prišli v 97. minuti, Kurtić pa se je pri njem izkazal z asistenco.

Kurtić je v devetih prvenstvenih nastopih v tej sezoni za Paok dosegel tri gole. Paok je trenutno na petem mestu prvenstvene lestvice.