Slovenski dragulj se ne ustavlja, Šeško do 16. gola sezone

Nogomet 8. Maj 202110:19 > 10:19
Benjamin Šeško je vnovič dokazal, da je velik nogometni dragulj. FOTO: FC Liefering.

Komaj 17-letni slovenski napadalec RB Salzburga, ki v tej sezoni kot posojen nogometaš igra za avstrijskega drugoligaša Liefering, je včeraj zabil že 16. gol sezone.

Benjamin Šeško nadaljuje z odlično strelsko formo. V zadnjih štirih prvenstvenih tekmah je zabil neverjetnih osem golov. Dva pri zmagi nad Kapfenbergom z s 3:0, kar štiri pri zmagi nad Young Violets s 5:1, enega pri zmagi nad Dornbirnom s 3:1 in včeraj še enega pri zmagi Lieferinga v gosteh pri ekipi Vorwärts Steyr.

Liefering je v 27. krogu druge avstrijske lige včeraj zmagal s 4:1. Komaj 17-letni nekdanji napadalec Domžal je v 54. minuti dosegel četrti gol svoje ekipe. Z igrišča je odšel v 73. minuti.

Šeško je zdaj že pri 16 prvenstvenih golih v tej sezoni in je drugi strelec druge avstrijske lige. Liegering je vodilno moštvo v ligi.

Iz Avstrije sicer prihajajo novice, da si lahko Šeško, ki je na posoji pri Lieferingu seveda prepričal, že v naslednji sezoni obeta mesto v prvi ekipi RB Salzburga, ki je v bližnji preteklosti na evropski nogometni trg lansiral številne zvezdniške napadalce. Tudi trenutno enega najbolj vročih ta hip, golgeterja Borussie Dortmund Erlinga Haalanda in zvezdnika Liverpoola Sadia Maneja.

Šeško, ki je v Salzburg pred dvema letoma iz Domžal prišel za 2,5 milijona evrov, je do zdaj igral za mlajše slovenske selekcije. Zanimivo, v reprezentanci do 21 let kljub sijajni strelski formi še ni igral, a naj bi poziv selektorja Milenka Ačimovića dočakal že ob naslednji akciji.

Če bo nadaljeval s takšnim strelskim nizom, se morda znajde tudi na kakšnem izmed naslednjih seznamov selektorja članov Matjaža Keka.