Oblakov Atletico zapravil nemogoče, na vrhu znova Sociedad

La liga 7. Nov 202122:50 > 22:50 0 komentarjev

Valencia je na derbiju 12. kroga španske La lige odščipnila točko Atleticu Jana Oblaka. Madridčani so še v 92. minuti vodili s 3:1, tekma se je končala s 3:3. V 92. in 96. minuti je bil dvakrat natančen Hugo Duro. Atletico je zdaj četrti, štiri točke za mestnimi tekmeci. Real Sociedad pa je znova vodilna ekipa španske lige. Z 2:0 so ugnali Osasuno. Pred Realom iz Madrida, ki ima tekmo manj, imajo točko prednosti. Na zadnji tekmi kroga je Sevilla dobila mestni derbi (2:0) in ohranila stik z najboljšimi ekipami lige.

Barcelona tudi obdobje po Ronaldu Koemanu ne začenja najbolje. Katalonci so že vodili s 3:0 po prvem polčasu, na koncu pa proti Celti iz Viga dobili le točko. Tekma se je končala s 3:3, junak Celte pa je bil Iago Aspas, ki je za izenačenje zadel v 96. minuti.

Bolje je šlo Realu iz Madrida, ki je z 2:1 premagal Rayo Vallecano. Nov zadetek, že deseti v sezoni, je dosegel Francoz Karim Benzema. Real ima sedaj deset točk prednosti pred Barcelono.