Spodbuden začetek mladih Slovencev, a kazalo je še bolje

Nogomet 15. Nov 202315:45 0 komentarjev

Slovenska mladinska reprezentanca je zelo spodbudno začela prvi del kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu, ki ga prihodnje leto gosti Severna Irska.

Slovenska izbrana vrsta do 19 let, ki jo vodi nekdanji reprezentant Anton Žlogar, se te dni mudi na kvalifikacijskem turnirju v Albaniji, kjer začenja svojo pot proti Euru 2024, ki ga gosti Severna Irska.

Na uvodni tekmi so se Slovenci pomerili s prvo favoritinjo skupine Belgijo in iztržili remi z 1:1. Kazalo je še bolje, Slovenci so bili večji del tekme boljši nasprotnik in povedli v 52. minuti, ko je z bele točke zadel veliki talent slovenskega nogometa Jaka Čuber Potočnik, član nemškega Kölna. Belgija je z veliko sreče izenačila petnajst minut kasneje, ko je svojo mrežo zatresel Arjan Malić.

Anton Žlogar. Foto: NZS

Slovence naslednja tekma čaka 18. novembra, ko bo njen nasprotnik reprezentanca Irske, ki je s 3:1 premagala domačine Albance. Morebitna zmaga bi Žlogarjeve varovance bržkone že peljala v naslednji krog tekmovanja.