Srečanje med Mariborom in Bravom bo imelo tretji polčas

Nogomet 6. Mar 202221:24 > 21:41 8 komentarjev
Sodnik Matej Jug je močno razjezil Ljudski vrt. Foto: Uroš Skaza

Srečanje 26. kroga Prve Lige Telemach med Mariborom in Bravom je postreglo s pravo prvenstveno bitko za tri točke, iz katere kot zmagovalci odhajajo ljubljanski nogometaši (1:2). Poleg treh golov so prisotni v Ljudskem vrtu videli tudi neljube prizore, po katerih si lahko obetamo tretji polčas.

V 81. minuti, pri vodstvu Brava z 2:0, je eden izmed gledalcev na vzhodni tribuni Ljudskega vrta s trdim predmetom v glavo zadel stranskega sodnika Tomaža Černeta.

Srečanje je bilo za nekaj minut prekinjeno, po nadaljevanju pa so domači zadeli, a je nato na zelenico z južne tribune spet priletelo nekaj stvari, zato se je glavni sodnik Matej Jug tekmo odločil nemudoma prekiniti.

Navijaški “jug” tekel proti Jugu

Po kakšnih desetih minutah in pogovoru z igralci, trenerji, predvsem pa svojimi pomočniki, se je Jug odločil srečanje vendarle izpeljati do konca, ostalo je pri prednosti in posledični zmagi gostov iz Spodnje Šiške.

Takoj po zadnjem žvižgu Juga so jo člani navijaške skupine Viole, ki se nahajajo na južni strani stadiona Ljudski vrt, ucvrli na vzhodno tribuno, kjer je tudi izhod za igralce in sodnike. Očitno je bilo, da so njihove tarče sodniki, ki pa so prav tako najhitreje možno zapustili prizorišče.

O kazni za NK Maribor zaradi neprimernega obnašanja občinstva bo vodstvo tekmovanja odločalo med tednom.