ZDA – Bosna in Hercegovina: balkanska norija spet proti domačinom

FIFA Svetovno Prvenstvo 1. Jul 202618:56 0 komentarjev
Alajbeg
Foto: Guliverimage

Ob 2. uri zjutraj bo nogometna reprezentanca Bosne in Hercegovine igrala najpomembnejšo tekmo v svoji zgodovini. V šestnajstini finala svetovnega prvenstva se bo v Santa Clari udarila z gostitelji Američani.

Edin Džeko in druščina so v domovini zanetili pravo nogometno evforijo. S prvo uvrstitvijo v izločilne boje svetovnega prvenstva so “zmajevi” že dosegli največji uspeh v zgodovini, potem ko so v prvem delu turnirja v skupini B remizirali z gostitelji Kanadčani (1:1), izgubili proti Švici (1:4), z zmago proti Katarju (3:1) pa so si zagotovili mesto med najboljšimi tretjeuvrščenimi reprezentancami.

Za “nagrado” je četa Sergeja Barbareza v šestnajstini finala naletela na še ene domačine letošnjega mundiala. Tekmec za preboj na naslednjo stopničko bodo Američani. 17. reprezentanca Fifine lestvice, ki ji tudi tokrat pripada vloga favorita, je v prvem delu premagala Paragvaj (4:1) in Avstralijo (2:0), manjša streznitev pa je sledila proti že izločeni Turčiji (2:3).

Obračun bo gostil stadion Levi v Santa Clari, Bosanci bodo pogrešali Nidala Čelika, pri Američanih pa sta vprašljiva Mark McKenzie in Cristian Roldan.

Zmagovalec tekme bo v osmini finala igral z boljšim iz dvoboja Belgija – Senegal.

Tekma je zaradi neugodne ure po evropskem času prinesla zanimive “ukrepe” v BiH. Oblasti so delodajalcem priporočile, naj v četrtek prilagodijo organizacijo dela in zamaknejo začetek delovnega časa. Priporočilo so izdale, ker tekma po njihovem mnenju presega šport in krepi povezanost države.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!