Tesen poraz Slovencev v Franciji

Nogomet 4. Apr 202223:23 > 23:25 0 komentarjev

Slovenska futsalska reprezentanca je v Toulonu igrala prvo od dveh prijateljskih tekem. Danes je bila tekmec Francija, ki je na koncu zmagala z 2:1. Izbrance Tomija Horvata v torek ob 21.05 čaka še obračun z Brazilijo.

Slovenija je nastopila v precej pomlajeni postavi – v ekipi je bilo kar šest igralcev, ki so sploh prvič zaigrali za člansko reprezentanco. V postavi so bili Jeremy Bukovec (Cormar Futsal Polistena), Klemen Duščak (Dobovec), Nejc Berzelak (Litija), Igor Osredkar (Litija), Nejc Kovačič (Oplast Kobarid), Nik Logar (Oplast Kobarid), Denis Kneževič (Ptuj), Jure Suban (Siliko), Max Vesel (Siliko), Marko Mohorič (Siliko), Uroš Đurić (Siliko), Žan Janež (Siliko) in Rok Šnofl (Meteorplast).

Francozi so povedli v deveti minuti, Janež je pozneje z desetmetrovke zadel okvir vrat, Osredkar pa je izenačil v 31. minuti. Zmagoviti gol so gostitelji dosegli v 39. minuti.

Kapetan: Borili smo se drug za drugega

Zelo smo pomladili postavo. Z nekaterimi fanti smo se prvič videli na terenu in skupaj odigrali tekmo. Merili smo se s Francozi, to je bila tekma na evropski, svetovni ravni. Proti močni Franciji smo pokazali dobrih 40 minut. Borili smo se drug za drugega. Pred nami je svetla prihodnost. A smo športniki, hoteli smo zmagati, imeli smo svoje priložnosti. Zdaj se je treba pogovoriti, analizirati in iz tega potegniti kaj dobrega,” je po obračunu s Francijo povedal kapetan Osredkar.