Mladi Slovenci nemočni proti varovancem Thierryja Henryja (VIDEO)

Nogomet 11. Sep 202320:20 > 20:25 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2025, ki ga bo gostila Slovaška, danes izgubila doma v Kopru proti zasedbi Francije, ki jo vodi nekdanji reprezentančni napadalec Thierry Henry. Mladi Francozi so slavili z izidom 4:0 (1:0).

Reprezentanca Slovenije do 21 let je kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki ga bo leta 2025 gostila Slovaška, odprla s pomembno zmago v Sarajevu. Naslednji tekmec Slovencev so bili favorizirani Francozi.

V prvem polčasu so bili bližje zadetku Slovenci, ki so kar nekajkrat zapretili pred vrati galskih petelinov, a poti do zadetka niso našli.

Francija je neučinkovitost Slovenije kaznovala tik ob koncu prvega polčasa, ko je v polno meril član PSG-ja Bradley Barcola.

V drugem polčasu so izbranci Thierryja Henryja še dodatno pritisnili na slovenska vrata. Tokrat so bili veliko bolj učinkoviti. Že v 50. minuti je izid povišal Rayan Cherki. V 57. minuti je na sceno znova stopil Barcola, ki je pokazal za kako izjemnega nogometaša gre (PSG je zanj odštel 45 milijonov evrov).

Slovenija si je tudi v drugem polčasu pripravila nekaj priložnosti, toda enako kot v prvem, so te ostale neizkoriščene.

Piko na i zanesljivi francoski zmagi je v 88. minuti postavil Sekou Mara.

Slovenija bo 13. oktobra odigrala tretji krog kvalifikacij, čaka jih gostovanje na Cipru.