Uspešen začetek Prosinečkega na klopi zmajev

Nogomet 3. Apr 202222:24 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so v 29. krogu Prve lige Telemach premagali Kalcer Radomlje s 4:1 (2:1).

Olimpija je prvič nastopila pod vodstvom legendarnega Roberta Prosinečkega, ki je v svojo novo ekipo vpeljal igranje v sistemu 4-3-3, a tokrat ni mogel računati na kaznovane Đorđeja Crnomarkovića, Mustafo Nukića in Svita Sešlarja. Je pa po skoraj petih mesecih spet zaigral Timi Max Elšnik. Zeleno-beli so ob Prosinečkijevem debiju zmagali in tako na tretjem mestu še naprej za sedem točk zaostajajo za Mariborom. Radomlje so osme.

Ivan Prtajin je bil prvi na tekmi z zaključnim strelom, a je bil v drugi minuti nenatančen. Toda obe ekipi sta začeli odločno, tudi Radomljani so namreč pokazali nekaj obetavnih napadov, v deveti minuti je s petih metrov zgrešil Tomislav Mrkonjić. V 12. minuti so gosti tudi zadeli, a iz prepovedanega položaja, tako da gol ni obveljal.

V 14. minuti pa je Olimpija prišla do najstrožje kazni, ko je po strelu Maria Kvesića žoga v roko zadela Luko Gučka. Prav Kvesić je nato tudi zanesljivo izvedel udarec z bele pike. Radomljani so izenačili v 29. minuti, ko je Mark Zabukovnik streljal z 20 metrov, žoga pa se je od prečke odbila v mrežo.

Domači nogometaši pa so pet minut pozneje znova povedli, med strelce se je z roba kazenskega prostora vpisal Aldair Djalo. Mrkonjić je v 43. minuti spet prišel do strela v bližini gola, toda Olimpijin vratar Ivan Banić se je izkazal, tako kot malo pozneje po poskusu Gedeona Guzine.

Uvod drugega polčasa ni bil tako bogat z nevarnimi akcijami, čeprav so v prvih minutah Radomljani kar močno pritisnili. Pozneje pa so Ljubljančani nadzorovali potek tekme in v 63. minuti še oplemenitili prednost, ko je po lepi akciji in podaji Erica Boakyeja v kazenskem prostoru z nizkim strelom zadel Almedin Ziljkić.

Ta je nato poskusil s strani streljati še v 67. minuti, toda Emil Velić je z nekaj težavami žogo ukrotil. Na drugi strani je Guček v 73. minuti z glavo meril malce previsoko, v 82. minuti pa je po Prtajinovem strelu žoga zadela obe vratnici in se odbila nazaj v polje. Pozneje je z leve strani poskusil še Marijan Čabraja, takrat pa je posredoval Velić. Ta je ustavil tudi strel Aljoše Matka z roba kazenskega prostora v 89. minuti.

V 90. minuti pa je še Prtajin dosegel gol, ko je po lepi akciji, v katero sta bila udeležena še Robert Mudražija in Nik Prelec, končal z nizkim strelom v kazenskem prostoru.

Olimpija bo v 30. krogu v soboto gostovala v Mariboru, Radomlje pa bodo gostile Aluminij.

Olimpija – Radomlje 4:1 (2:1)

Stadion Stožice, sodniki: Šmajc, Kasapović, Gabrovec.

Strelci: 1:0 Kvesić (15./11 m), 1:1 Zabukovnik (29.), 2:1 Aldair (34.), 3:1 Ziljkić (63.), 4:1 Prtajin (90.).

Olimpija: Banić, Čabraja, van Bruggen, Ratnik (od 88. Milović), Boakye, Pilj, Kvesić, Elšnik (od 65. Mudražija), Ziljkić (od 88. Prelec), Aldair (od 65. Matko), Prtajin (od 92. Tall).

Radomlje: Velić, Primc (od 84. Nuhanović), Guček, Mužek, Rugašević (od 84. Mišić), Zabukovnik, Ćalušić, Šarić (od 69. Pogačar), Cerar (od 69. Bumbu), Mrkonjić (od 84. Prohouly), Guzina.

Rumeni kartoni: Aldair; Guček, Cerar.

KONEC TEKME!

Zadetek Prtajina:

90. minuta: GOOOL!!! 4:1 za Olimpijo! Ljubljančani so s serijo hitrih podaj uspešno izigrali obrambo Radomelj, žoga pa je na koncu prišla do Prtajina, ki mu ni bilo težko zaključiti.

82. minuta: Olimpija bi lahko še povišala vodstvo. Po zmedi v kazenskem prostoru se je žoga odbila do Prtajina, ki je streljal, zadetek pa mu je najprej preprečila bližnja in nato še oddaljenejša vratnica.

73. minuta: Po dolgem času so do priložnosti prišle tudi Radomlje. Banića je s strelom po tleh želel premagati Guzina, vendar žogo poslal mimo Olimpijinih vrat.

Zadetek Ziljkića:

63. minuta: GOOOL!!! 3:1 za Olimpijo! V prvi resnejši akciji za Ljubljančane v drugem delu je bil uspešen Almedin Ziljkić, ki je uspešno izkoristil natančen predložek Boakeya pred vrata Radomelj in matiral Velića.

45. minuta: Čalušić je lepo podal do Guzine, ki je sprožil s približno enajstih metrov, z obrambo pa se je izkazal domači vratar Banić.

Zadetek Aldairja:

34. minuta: GOOOL!!! 2:1 za Olimpijo! Ljubljančani so hitro odgovorili na izenačujoči zadetek. Uspešen je bil Aldair, ki je s 15 metrov žogo pospravil v desni vratarjev kot.

Zadetek Zabukovnika:

29. minuta: GOOOL!!! Izenačenje v Stožicah! Zabukovnik je neovirano prodiral proti vratom Olimpije, z 18 metrov sprožil močan, a natančen strel in s pomočjo prečke izenačil na 1:1.

Zadetek Kvesića:

15. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Olimpijo! Potem ko je Guček v kazenskem prostoru igral z roko, je sodnik Šmajc pokazal na najstrožjo kazen. Uspešen izvajalec je bil Kvesić.

Priložnost Radomelj:

9. minuta: Lepa priložnost za Radomlje. Cerar je podal iz kota, žoga pa je našla Mrkonjića, ki jes petih metrov za malenkost zgrešil vrata Olimpije.

Začetni postavi:

Olimpija: Banić, Čabraja, Van Bruggen, Ratnik, Boakye, Pilj, Kvesić, Elšnik, Ziljkić, Prtajin, Aldair.

Radomlje: Velić, Primc, Guček, Mužek, Rugašević, Zabukovnik, Ćalušić, Šarić, Cerar, Mrkonjić, Guzina.