V angleškem derbiju City boljši od Liverpoola

Nogomet 23. Dec 20227:45 0 komentarjev
Nathan Ake je bil junak derbija. Foto: Profimedia

Manchester City je izločil branilca naslova Liverpool iz angleškega nogometnega ligaškega pokala po dramatični tekmi in zmagi v osmini finala s 3:2 na stadionu Etihad. Za zmagovalce so zadeli Erling Haaland v 10. minuti, Riyad Mahrez v 47. in Natan Ake v 58., za Liverpool sta bila uspešna Fabio Carvalho v 20. in Mohamed Salah v 48. minuti.

Štiri dni po končanem svetovnem prvenstvu v Katarju so v Angliji videli domači veliki derbi, izjemen obračun in poleg petih golov še obilico priložnosti na obeh straneh.

Vse se je začelo v deseti minuti, ko je Kevin de Bruyne poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Haaland lepo sprejel žogo in premagal vratarja Kuivina Kelleherja. Liverpool je izenačil deset minut pozneje. James Milner je lepo našel Carvalha, ki je žogo poslal v levi spodnji kot vrat Cityja.

Kmalu po začetku drugega polčasa je City znova vodil, saj je Mahrez zadel po podaji Rodrija. Liverpool je izenačil le minuto pozneje; hiter napad je zaključil Salah. Nizozemec Ake je v 58. minuti po strelu z glavo ugnal Kelleherja, s prostega strela mu je podal De Bruyne za končni izid in napredovanje.

Poleg Manchester Cityja so se v četrtfinale ligaškega pokala uvrstili še Wolverhampton, Southampton, Nottingham Forest, Newcastle, Manchester United, Leicester in Charlton.