Kakšna drama! Olimpija po posredovanju VAR do zmage tudi v pokalu! (VIDEO)

Nogomet 6. Maj 202321:40 > 23:17 1 komentar

Nogometaši Olimpije so po naslovu državnega prvaka osvojili tudi pokalni naslov. V finalu pokala Pivovarne Union so v Celju po podaljšku premagali Maribor z 2:1. Zmaji so zmagoviti zadetek dosegli v 130. minuti z enajstmetrovke. Junak kapetan - Timi Max Elšnik!

Izbranci Alberta Riere so po državnem naslovu osvojili še pokalnega. Junak tekme je postal Timi Max Elšnik, ki je unovčil enajstmetrovko v sodniškem dodatku podaljška. Olimpija je tako po sezoni 2020/21 spet osvojila pokal, ekipe z Olimpijo v imenu, jih imajo zdaj osem. Maribor, ki je ob koncu rednega dela zapravil enajstmetrovko, pa ostaja rekorder z devetimi tovrstnimi lovorikami.

Olimpija – Maribor 2:1 (0:0,0:0)

Arena Z’dežele, gledalcev 9217, sodniki: Mertik, Gabrovec, Špur.

Strelci: 1:0 Lasickas (103.), 1:1 Mitrović (114), 2:1 Elšnik (120./11 m).

Olimpija: Vidovšek, Crnomarković, Krefl (od 83. Lasickas), Ratnik, Sualehe, Doffo (od 120. Krdžalić), Sešlar, Elšnik, Kvesić, Bristrić, Aldair (od 83. Rui Pedro).

Maribor: Jug, Milec (od 90. Žinič), Watson, Uskoković, Guerrico, Repas (od 113. Mitrović), Laušić (od 90. Božičković), Božić (od 81. Kronaveter, od 113. Rafiu), Tolić (od 106. Jakupović), Brnić, Vipotnik.

Rumeni kartoni: Kvesić, Doffo, Elšnik, Vidovšek; Tolić, Milec, Laušić, Božičković, Guerrico.
Rdeči karton: Milec (90.)

Potek srečanja v Celju:

*po podaljšku

KONEC TEKME!

130. minuta: GOOOL! 2:1! Olimpija je pospredovanju VAR prišla do enajstmetrovke. Sodniki so vlečenje branilca Maribora videli kot prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je izkoristil Elšnik. Olimpija je pokalna prvakinja!

VAR in enajstmetrovka za Olimpijo:

Kapetan priložnosti ni zapravil:

114. minuta: GOOOL! 1:1! Maribor je izenačil! Trener Maribora Damir Krznar je nekaj sekund pred tem v igro poslal Mitrovića, ki je po podajo Brnića z glavo matiral Vidovška. Ni še konec. Maribor je nazaj. Kakšna poteza mariborskega trenerja. Mitrović je s prvim dotikom žoge poskrbel za izenačenje.

Zadetek Mitrovića:

103. minuta: GOOOL! 1:0! Olimpija vodi v Celju! Kvesić je lepo premešal mariborsko obrambo, sprožil, zadel Uskokovića, odbitek pa je prišel do Justasa Lasickasa, ki je neubranljivo zadel in izbral najbolj primeren trenutek za svoj krstni zadetek v dresu zmajev.

Zadetek Lisickasa:

Konec rednega dela! V Celju bomo spremljali podaljšek!

99. minuta: Po podaji s kota je Vidovšek nerazumljivo odrinil Tolića in Martik je pokazal na belo točko. Žogo je imel dolgo v rokah Kronaveter, a je odgovornost nato vseeno prevzel Tolić, ki se je na koncu osmešil. Poskušal je atraktivno s panenko, a ga je Vidovšek prebral in žogo ujel. Neverjetno.

Prekršek za enajstmetrovko:

Vidovšek je popravil napako:

92. minuta: Po kratkem stisku Džinića in Elšnika. Prvi je grdo podrl kapetana Olimpije, ta mu ni ostal dolžan in ga odrinil. Oba sta prejela rumeni karton, drugega na tekmi pa je po prerekanju s sodnikom Martikom prejel Milec in moral z igrišča.

Rdeči karton kapetana Maribora:

85. minuta: Velika priložnost za Maribor. Po levi je potegnil Brnić in poslal predložek, Vidovšek je bil prekratek, strel Vipotnika pa je v zadnjem trenutku blokiral Sualehe. Veliko sreče za zmaje.

Sualehe rešil Olimpijo:

75. minuta: Kakšna obramba Vidovška! Od daleč je močno pod prečko ustrelil Tolić, a je bil vratar Olimpije na mestu in žogo odbil v kot.

Izjemen strel Tolića:

69. minuta: Tekma se v zadimljenem stadionu v Celju nadaljuje.

61. minuta: Prekinjena tekma! Viole so ob napadu svojih ljubljencev začele na zelenico metati dimne bombe v vijolični barvi, spustile so tudi nekaj raket. Zdelo se je, da bodo odgovorili tudi Green Dragons, a so Ljubljančani za zdaj bolj zadržali. Gasilci so imeli veliko dela, a so bili kos nalogi. Celjski stadion je dodobra zadimljen.

Viole in pirotehnika:

60. minuta: Nov rumen karton pri Olimpiji. Repasa je grd podrl Doffo, Martik mu je brez oklevanja pokazal rumeni opomin.

58. minuta: Strel Maribora. Poskušal je ponovno Brnić, a strel je šel naravnost v Vidovška, ki je žogo brez težav ukrotil. Še vedno čakamo na prvi zadetek.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Olimpija je v zadnjih sekundah prvega polčasa še enkrat zapretil. Z močnim in natančnim strelom je poskušal kapetan Timi Max Elšnik, a Ažbe Jug se ni dal.

41. minuta: Rumeni karton tudi za Olimpijo. Po ostren startu nad Laušićem je porumenel Kvesić.

40. minuta: Po podaji Milca je do strela prišel Brnić, a Vidovšek je njegov sicer močan poizkus brez težav odbil. Ostalo je pri 0:0.

Strel Brnića:

35. minuta: V Celju močno dežuje, vode na zelenice je iz minute v minute več. V kazenskem prostoru Olimpije so že prisotne posamezne luže.

30. minuta: Priložnost Olimpije! Po podaji Aldairja je Bristrić sam stekel prot i Jugu, ki je počakal v vratih, k sreči pa je bil priseben Guerrico in pravočasnim posredovanjem preprečil zadetek Olimpije.

22. minuta: Velika priložnost za Maribor. Po izjemni podaji Tolića je sam proti vratom Olimpije stekel Olimpije. Pred strelom je lepo preigral Ratnika, nato pa streljal naravnost v Vidovška. Mariborčani so iztržili manj, kot se je obetalo.

Velika priložnost Vipotnika:

14. minuta: Napadalec Olimpije Bristrić se je po lahkem dotiku z Jugom zvrnil po tleh in skušal prelisičiti sodnike. Mertik ni nasedel, niti VAR, zato je Jug upravičeno ostal nekaznovan.

Bristrić padel kot pokošen:

12. minuta: Velika priložnost za Olimpijo. Po podaji Kvesića je do strela z glavo prišel Crnomarkovića, a branilec zmajev na srečo Maribora velike priložnosti ni izkoristil in streljal mimo vrat.

Velika priložnost Crnomarkovića:

4. minuta: Sodnik Bojan Mertik je pokazal prvi rumeni karton. Prejel ga je Marko Tolić, ki se je pred izvajanjem kota prerival z ljubljansko obrambo. Mariborčani se čudijo, a sodnik svoje odločitve ne bo spreminjal.

Začetek derbija v Celju!

Zdravljica pred začetkom tekme:

Začetni postavi:

Pred finalom pokala:

#related-news_0

Trenerja obeh ekip pred tekmo napovedujeta odprt boj ekip, ki sta se v tej sezoni srečala že štirikrat v državnem prvenstvu. Tako mariborski strateg Damir Krznar, s katerim je klub pred tekmo podaljšal sodelovanje do leta 2026, kot Olimpijin Albert Riera sta ocenila, da bosta o zmagovalcu odločale malenkosti.

Pri osvajanju jubilejnega desetega naslova pokalnih zmagovalcev doslej se Mariborčani med drugim nadejajo močne podpore s tribun. Pri tem je še v četrtek po ocenah prirediteljev kazalo, da bi lahko bila ravno navijaška podpora v prid Štajercev. Iz vrst zeleno-belih, ki merijo na četrti naslov v zadnjih šestih sezonah, so zato svoje navijače pozvali k dobremu obisku tekme.

To bo sicer že peti pokalni finale med velikima tekmecema. Trikrat so se zmage veselili Štajerci, a zadnji dvoboj pred štirimi leti je pripadel zmajem, ki so prav v Celju slavili z 2:1.

Dosedanji večni derbiji v finalih pokala:

-1991/92:
Olimpija – Maribor 3:4* (0:0, 0:0) *po enajstmetrovkah

-1998/99:
Olimpija – Maribor 2:3 (0:0)
Pejković 47./11m, Čaušević 54.; Djuranović 63., Bozgo 67., 86.

Maribor – Olimpija 2:0 (1:0)
Filipović 38., Jolić 82.

-2018/19:
Olimpija – Maribor 2:1 (1:0)
Savić 17., 75.; Tavares 90.

Tekma se bo sicer začela ob 20.30, že pred tem pa se bodo na stadionu Z’Dežele ob 16.30 za pokalno lovoriko pomerile tudi nogometašice Mura Nona in Olimpija. Obe ekipi se pred pomembnim dvobojem soočata z organizacijskimi težavami.

Pri Prekmurkah, ki tako kot Mariborčani merijo na deseti pokalni naslov, so v zadnjem obdobju vodilni zamenjali trenerja, medtem ko Olimpiji skrbi pred tekmo za tretji zaporedni pokalni naslov povzroča zavrnitev tekmovalnih licenc za prihodnjo sezono.

V pokalu sta se ekipi sicer pomerili petkrat. Uvodne tri tekme so dobile Pomurke, zadnji dve Olimpija. Vsakič, ko je Olimpija v pokalu izločila Pomurje, je naslov tudi osvojila (v letih 2021 in 2022).