PLT: Mura izkoristila številčno premoč, katastrofa Olimpije

Nogomet 9. Okt 202216:50 > 21:28 0 komentarjev

Na ljubljanskem derbiju v sklopu 12. kroga Prve lige Telemach smo videli veliko presenečenje. Vodilna Olimpija je na gostovanju pri Bravu izgubila kar s 6:1. Domačini so svoje mestne tekmece povsem nadigrali, s tremi goli je blestel predvsem Martin Kramarič. Zvečer je Mura po preobratu s 3:1 ugnala Celjane. Koper je po pravi drami in dolgi prekinitvi zaradi besnih navijačev v Ljudskem vrtu že v soboto z 1:0 ugnal Maribor. Krog se bo tokrat zaključil v ponedeljek z obračunom med Radomljami in Gorico.

V Murski Soboti smo videli razburljivo nogometno predstavo, v kateri so bili sicer precej nevarnejši domači igralci, ki pa so že zgodaj v dvoboju zaostajali. Po treh zapravljenih priložnostih je na drugi strani sledila kazen, potem ko je pod prečko močno zadel Denis Popović.

Muraši so napadali naprej, premoč pa kronali na začetku drugega polčasa. Za izenačenje je poskrbel Mirlind Daku. Odločujoči dogodek je prišel sredi drugega dela, ko si je neumnost privoščil Chukwubuikem Ikwuemesi, ki je dobil dva zaporedna rumena kartona in predčasno odšel pod prho.

Domači so premoč kronali že v 71. minuti, ko je bil natančen Amar Beganović, v sodnikovem dodatku pa je zmago potrdil Martin Šroler.

Gol za 2:1 in zmago Mure:

Katastrofa Olimpije na ljubljanskem derbiju

Začetek tekme je bil precej izenačen, nobena izmed ekip pa si ni uspela ustvariti večjih priložnosti. Mreža se je prvič zatresla v 39. minuti, ko je Tamar Svetlin Bravo popeljal v vodstvo. Še pred zaključkom prvega polčasa je Martin Kramarič s prostega strela podvojil vodstvo.

Gol Kramariča za 2:0:

Še več akcije pa je bilo v drugem delu, v katerem smo videli kar pet zadetkov. Že hitro po začetku polčasa je Martin Kramarič zabil še svoj drugi gol za vodstvo Brava s 3:0. Tri minute kasneje so po avtogolu Milića do zadetka prišli tudi zmaji. A to je bilo tudi vse, kar so pokazali. Almin Kurtovič je v 65. minuti prednost Brava znova povišal na tri gole razlike, štiri minute za tem je Martin Kramarič dopolnil svoj hat-trick. Piko na i je postavil Simon Nsana v 70. minuti. Bravo 6, Olimpija 1.

Gol Nsane za končni rezultat:

Olimpija ostaja na prvem mestu, vpisala je drugi poraz v letošnji sezoni. Pred drugouvrščenim Koprom ima še šest točk prednosti. Bravo je po veliki zmagi splezal na sedmo mesto, po 12 krogih ima 13 točk.

Domžalčani spet brez zmage

Uvodno dejanje 12. kroga Prve Lige Telemach smo spremljali na stadionu Rajka Štolfe med Taborom in Domžalami. Rumeni so povedli v zadnjih sekundah prvega dela, ko je z glavo v polno meril Bartol Barišić, a tako kot že mnogokrat v tej sezoni spet niso znali zadržati prednost. Kazen je sledila v 82. minuti, ko je s prvim zadetkom v prvi slovenski ligi za izenačenje poskrbel Boucif El Afghani, na koncu pa ni veliko manjkalo, da bi gostje ostali celo brez točk, ko je nevarno sprožil Milan Vukotić. Izkazal se je vratar Domžal Ajdin Mulalić in rešil svojo ekipo.

Velika priložnost Vukotića in lepa obramba Mulalića:

Tabor je prekinil niz treh zaporednih porazov, vseeno z osmimi točkami ostaja na zadnjem mestu, Domžalčani pa so se točkovno poravnali z Muro (14).

Divja tekma v Ljudskem vrtu pripadla kanarčkom

V Ljudskem vrtu smo videli noro tekmo. Zadetkov ni bilo veliko, a tekma je bila vse do konca napeta kot struna. V prvem polčasu nismo videli zadetkov, tudi v drugem so Koprčani odlično stali in niso dovolili domačim, da se razigrajo, a na koncu se je vse izkazalo le kot zatišje pred nevihto. Za veliko razburjenje je v 80. minuti poskrbel sodnik Matej Jug, ki je mladega vratarja Sama Pridgarja z rdečim kartonom poslal pod prho. Mladi vratar je trdil, da ni storil nič narobe, a počasni posnetek je vseeno pokazal, da se je rahlo dotaknič Daria Kolobarića. Rdeči karton je kasneje potrdil tudi Var.

Rdeči karton Pridgarja:

Pet minut kasneje so domači navijači spet skočili na noge. Zahtevali so prekršek za enajstmetrovko Adnana Golubovića, a Jug je dosodil prekršek v napadu Marku Toliću ter posredno poskrbel za dolgo prekinitev. Gledalci so izgubili živce, Jugu in pomočnikom ni preostalo drugega kot da zapustijo igrišče, sledili pa so jim tudi Koprčani.

Po skoraj pol ure prekinitve se je tekma vendarle nadaljevala, a ne po domačih notah, saj je v 87. minuti s pravo raketo srečanje odločil vezist Kopra Žan Benedičič. Koprčani so po zmagi skočil na drugo mesto. Imajo šest točk zaostanka za Olimpijo in kar sedem več od Maribora.

Zadetek Žana Benedičiča:

Zmaga prinaša pomembne točke za obstanek

Radomlje še naprej niso prišle do zmage na domačem igrišču. Drži tudi dejstvo, da so varovanci Nermina Bašića na petih tekmah v Športnem parku Domžale izgubili zgolj enkrat, a ob štirih neodločenih rezultatih, manjkajo zmage. Zadnja zmaga Radomljanov sega prav na obračun proti Goričanom. Mlinarji so julija na treh tekmah nabrali sedem točk, izplen v nadaljevanju prvenstva pa je bil precej skromnejši. Rumeno-črni so z remiji proti Muri, Taboru in Bravu osvojili še tri točke, nazadnje pa so po preobratu klonili v Celju.

Goričani so po reprezentančnem premoru doživeli nov poraz, sedmega po povratku v Prvo ligo Telemach. Obračun z Mariborčani je bil praktično že izgubljen po prvem polčasu, v katerem so Štajerci z učinkovito predstavo dosegli tri zadetke. Zmaga bi bila zelo pomembno tako za Radomljane kot tudi Goričane.