Zmaga Slovenije, v Cluju dva povsem različna polčasa (VIDEO)

Nogomet 17. Nov 202219:15 0 komentarjev
Slovenija se je v Cluju razveselila zmage. FOTO: Guliverimages.

Slovenska nogometna reprezentanca je v prijateljski tekmi z 2:1 premagala Romunijo. V Cluju smo videli dva različna polčasa. V prvem je blestela Slovenija, v drugem pa Romunija.

Pripravljalna tekma

Četrtek, 17. november

Romunija – Slovenija 1:2 (0:2)
Draguš 64.; Šeško 26., Šporar 32.

Slovenija je v prvem polčasu povsem nadigrala Romunijo in si pripravila kup priložnosti. Dve je izkoristila. Najprej je v 26. minuti po lepem predložku Petra Stojanovića še tretjič v nizu v dresu Slovenije zadel 19-letni Benjamin Šeško. Pet minut pozneje je vodstvo Slovencev po podaji Adama Gnezde Čerina povišal Andraž Šporar.

Ob polčasu je selektor Matjaž Kek opravil tri menjave in zamenjal tudi formacijo, s sistema s štirimi branilci je preskočil na tri, kar se je v igri Slovenije očitno poznalo. Slovenci so trpeli, le vratarju Janu Oblaku pa se lahko zahvalijo, da niso izgubili. Kapetan Slovenije je zbral kar nekaj obramb, enkrat ga je rešila tudi prečka, pri strelu Denisa Dragusa v 64. minuti pa je bil nemočen tudi on. Napadalec belgijskega Standarda Liega je dosegel pravcati evrogol.

V nedeljo Slovenijo čaka še druga v nizu dveh prijateljskih tekem, zadnjih preizkusov pred marčevskim začetkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024. V Stožicah bo gostila Črno goro.