Slovenci najprej navdušili, potem pa hodili po robu

Nogomet 17. Nov 202219:25 1 komentar
Okrog slovenske reprezentance se znova zbira vse bolj pozitivna energija. FOTO: Guliverimages.

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Cluj-Napoci pri Romuniji zmagala z 2:1 (2:0). Za Slovenijo sta zadela Benjamin Šeško in Andraž Šporar, za Romunijo pa Denis Dragus. V nedeljo bodo izbranci Matjaža Keka ob 15. uri igrali še proti Črni gori v Stožicah.

Slovenski nogometaši so na predzadnji tekmi v letu 2022 nalogo opravili z odliko. Romunski navijači so poudarili, da je romunska ekipa v gradnji, da je manjkalo nekaj ključnih igralcev, vendar pa priznali, da so prišli pogledat predvsem Jana Oblaka in Benjamina Šeška.

Prav Šeško je bil eden izmed teh, ki so poskrbeli za novo slovensko zmago in dobro voljo pred nedeljsko tekmo s Črno goro in še pomembnejšim marčevskim začetkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024. Slovence lahko veseli predvsem prvi polčas, v katerem so poleg dveh golov zapravili še kar nekaj priložnosti, po zamenjavah igralcev in tudi sistema, pa je bil drugi polčas slabši, priložnosti so v njem zapravljali domači, med drugim so še drugič (prvič v prvem polčasu) zadeli okvir vrat. Nekajkrat pa se je izkazal tudi slovenski vratar Jan Oblak.

Slovenci so imeli že v tretji minuti prvo priložnost, ko je po napaki v domači vrsti pred vratarja prišel Benjamin Šeško, vendar je Horatiu Moldovan dobil ta dvoboj.

V deveti minuti so Romuni zagrozili po kotu, ko je George Puscas zadel vratnico. V 15. minuti pa so nase opozorili spet Slovenci, ko je v kazenski prostor prišel Benjamin Verbič, Moldovan pa mu je preprečil veselje.

Veselje Benjamina Šeška. FOTO: Guliverimages.

V 26. minuti pa je Slovenija povedla, ko je po podaji Petra Stojanovića z desne strani zadel Benjamin Šeško in se vpisal med strelce še na četrti zaporedni reprezentančni tekmi.

Le pet minut pozneje je Slovenija izpeljala novo lepo akcijo, po podaji Adama Gnezde Čerina z leve strani v osrčje kazenskega prostora je domačega vratarja premagal Andraž Šporar.

V 40. minuti so gosti znova zagrozili, a se je akcija končala z nenatančnim strelom, v 43. minuti pa je Moldovan obranil nov Šeškov poskus.

V drugem polčasu so najprej zagrozili Romuni prek rezervista Olimpiuja Vasileja Morutana, njegov strel od daleč je Jan Oblak ukrotil.

Romuni so imeli v tem delu igre pobudo, v 57. minuti je za malo zgrešil Alexandru Cicaldau. V 63. minuti pa so domači zmanjšali zaostanek, ko je v kazenskem prostoru na levi strani do žoge prišel Denis Dragus in jo poslal v nasprotni zgornji kot slovenskih vrat.

V 72. minuti so Romuni izpeljali nov nevaren protinapad, vendar je bil Oblak pozoren, v 74. minuti pa je znova završalo med sicer redkimi navijači na stadionu, a so Romuni prišli le do kota.

V 76. minuti je Oblak znova dobro posredoval po strelu Georgeja Puscasa iz bližine, Slovenci pa so se v teh trenutkih zgolj branili, a se na koncu tudi ubranili za zmago.

Dogajanje iz minute v minuto:

KONEC TEKME! Slovenija je v Cluju prišla do zmage.

93. minuta: Po napaki Romunije je imela Slovenija lepo priložnost za tretji gol. Andres Vombergar in Benjamin Šeško sta šla proti golu Romunov, a na koncu iz te akcije ni bilo nič.

75. minuta: Še ena priložnost za Romunije, od blizu je skušal Jana Oblaka premagati George Puscas, zvezdnik Atletica je njegov strel obranil.

Dve priložnosti Romunije:

73. minuta: Še ena velika priložnost Romunije. Od daleč je poskusil Olimpiu Vasile Morutan in že premagal Jana Oblaka, k sreči pa se je žoga od prečke odbila izven gola.

GOOOL!!! Romuni so unovčili premoč. V 64. minuti je spektakularen gol zabil Denis Draguš. Jan Oblak je bil brez moči.

Gol Denisa Draguša:

56. minuta: Velika priložnost Romunije. Do strela z nekaj metrov je prišel Alexandru Cicaldau. K sreči ni zadel.

Priložnost Alexandruja Cicaldauja:

49. minuta: Prva priložnost je pripadla Romuniji. Od daleč je streljal Olimpiu Vasile Morutan in dodobra namučil Jana Oblaka v slovenskih vratih.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Slovenski selektor Matjaž Kek je ob polčasu opravil kar tri menjave. Na igrišče so pritekli Andres Vombergar, Žan Karničnik in Miha Mevlja. Sandi Lovrić, Andraž Šporar in Miha Blažič so se usedli na klop.

POLČAS!

43. minuta: Še ena velika priložnost za Slovenijo. Pred gol vratarja Romune je po lepi podaji Andraža Šporarja prišel Benjamin Šeško, ki pa na žalost ni uspel zadeti še drugič.

Priložnost Benjamina Šeška:

40. minuta: Po novi napaki romunske obrambe je do žoge v kazenskem prostoru domačih prišel Benjamin Šeško. Preigraval je, prišel do strela, a ni bil dovolj natančen.

GOOOL!!! Slovenija je povišala vodstvo. V 32. minuti je po lepi podaji Adama Gnezde Čerina v polno po natančnem strelu meril Andraž Šporar.

Gol Andraža Šporarja:

GOOOL!!! Slovenija vodi z 1:0. Po lepi podaji Petra Stojanovića je z glavo v 26. minuti zadel Benjamin Šeško.

Gol Benjamina Šeška:

15. minuta: Še ena priložnost Slovenije. V nasprotnikovem kazenskem prostoru je preigraval Benjamin Verbič in prišel do strela. Spet se je izkazal debitant med vratnicama Romunije Horatiu Moldovan.

Priložnost Benjamina Verbiča:

9. minuta: Zdaj pa priložnost za Romune. Po napaki Adama Gnezde Čerina je do strela prišel Andrei Burca in stresel okvir vrat.

Vratnica Andreia Burce:

4. minuta: Še ena priložnost za Slovence. Do strela z roba kazenskega prostora je prišel Benjamin Verbič. Streljal je dobro, a se je z odlično obrambo izkazal romunski vratar.

2. minuta: Velika priložnost za Slovenijo. Po veliki napaki romunske obrambe je sam pred nasprotnikovega vratarja prišel Andraž Šporar, ki pa se tokrat ni najbolj izkazal.

Priložnost Andraža Šporarja:

ZAČETEK TEKME!

17:25: Tekma v Cluju prav veliko zanimanja v Romuniji ni zbudila. Na tribunah je le kakšnih tri tisoč gledalcev.

Postava Slovenije:

#social-embed_0

Pred tekmo:

Slovenski selektor Matjaž Kek je v Romunijo odpeljal preverjeno zasedbo, ki se je izkazala v zadnjem ciklusu Lige narodov in Sloveniji priigrala obstanek v drugem kakovostnem rangu tega tekmovanja. Zaradi poškodbe sta tokrat odpadla vratar Vid Belec (Apoel, Ciper) in Domen Črnigoj (Venezia, Italija), nekaj težav s kolenom je imel v zadnjem obdobju tudi Jasmin Kurtić (PAOK, Grčija). Na seznamu sta dva novinca Matevž Vidovšek (Olimpija Ljubljana) in Andres Vombergar (San Lorenzo, Argentina).

Predvidena postava Slovenije: Oblak; Balkovec, Blažič, Bijol, Karničnik; Gnezda Čerin, Gorenc Stanković, Verbič, Stojanović; Šporar, Šeško.

Romunija je trenutno 53. reprezentanca Fifine lestvice, tako kot Slovenija pa je v minulem tekmovanju Lige narodov igrala v drugem kakovostnem rangu, iz katerega pa je izpadla v zelo izenačeni skupini z Bosno in Hercegovino, Finsko in Črno goro. Romunski selektor Edward Iordănescu ima tokrat največ težav v napadu, saj sta poškodovana Denis Alibec (Farul Constanta) in Florin Tanase (Al Jazira, ZAE). Kar petnajst reprezentantov je sicer iz domače lige.