Večer zmajev: Tudi v vročih Atenah blestel Ljubljančan (VIDEO)

Evropa 2. Avg 20237:45 0 komentarjev

Torkov nogometni večer je bil evropski večer zmajev. Medtem ko so nogometaši Olimpije v Stožicah v drugem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov ugnali bolgarski Ludogorec, je v isti fazi tekmovanja približno 1.600 kilometrov južneje Andraž Šporar potopil ukrajinski Dnipro in svojemu Panathinaikosu prav tako zagotovil evropsko jesen.

Nogometaši Panathinaikosa so v lanski sezoni po pravi drami zapravili grški državni naslov, ki ga zeleno-beli iz Aten čakajo že vse od sezono 2009/2010. Ta je na koncu končal v rokah mestnega tekmeca AEK-a, goreče navijače ‘deteljice’ pa je veselilo vsaj dejstvo, da se je njihova ekipa zaradi dobrega grškega koeficienta pri Uefi, zanj je v zadnjih letih skrbel predvsem Olympiacos, uvrstila v kvalifikacije za ligo prvakov.

In s prvo oviro so Atenčani suvereno opravili. Varovanci Igorja Jovanovića so ukrajinski Dnipro-1 premagali že na prvi tekmi v slovaških Košicah, kjer ukrajinski podprvak zaradi rusko-ukrajinske vojne igra domače evropske tekme. Tudi takrat je z golom ob zmagi s 3:1 zablestel Andraž Šporar, Ljubljančan pa se je še bolj proslavil sinoči, ko je dosegel oba zadetka Panathinaikosa, ki je na svojem stadionu Apostolos Nikolaidis z remijem 2:2 napredoval v naslednji krog.

Andraž Šporar je bil junak napredovanja Panathinaikosa. Foto: Guliverimages

Dvakrat v slogu klasičnega napadalca

Šporar je v 15. minuti dokazal svojo iznajdljivost in grške podprvake s prefinjenim strelom popeljal v vodstvo, po preobratu Ukrajincev, ki so celo iskali gol za podaljšek pa je v 70. minuti izkoristil še podajo novinca Filipa Djuričića in poskrbel za delirij grških navijačev.

Gol Šporarja za 1:0

Gol Šporarja za 2:0

Panathinaikos v naslednji fazi kvalifikacij čaka prestižen tekmec, zeleno-beli se bodo udarili s francoskim Marseillem.