“Vedno sem in bom hrepenel po več”

FIFA Svetovno Prvenstvo 13. Okt 20218:41 > 10:17 4 komentarji
Ronaldo je prišel do 10. hat-tricka v reprezentančnem dresu. Foto: Guliverimage

Portugalska je dosegla še peto zmago na šesti tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. Največ zaslug za to ima prvi zvezdnik reprezentance Cristiano Ronaldo, ki je ob zmagi nad Luksemburgom (5:0) dosegel tri gole in števec golov za domovino povišal na 115.

Čeprav Luksemburg ne spada v evropsko nogometno elito, pa se 36-letni Portugalec na to ni oziral. V napetem boju za neposredno uvrstitev na mundial – Portugalska je s tekmo manj v skupini A točko za prvo Srbijo, s katero se bo novembra še pomerila – je zabil tri gole.

S tem je Cristiano Ronaldo dosegel že 10. hat-trick v reprezentančnem dresu in se še utrdil na prvem mestu lestvice. Zadetka z enajstmetrovke v 8. in 13. minuti ter gol v 87. minuti pomenijo, da je zdaj edini z dvomestnim število hat-trickov za svojo državo. Na drugem mestu je Irančan Ali Daei z osmimi, na tretjem pa Argentinec Lionel Messi s sedmimi.

Seznam Ronaldovih hat-trickov za Portugalsko

PRVI: 6. september 2013, proti Severni Irski (4:2)

DRUGI: 19. november 2013, proti Švedski (3:2)

TRETJI: 13. junij 2015, proti Armeniji (3:2)

ČETRTI: 7. oktober 2016, proti Andori (6:0)

PETI: 31. avgust 2017, proti Ferskim otokom (5:1)

ŠESTI: 15. junij 2018, proti Španiji (3:3)

SEDMI: 5. junij 2019, proti Švici (3:1)

OSMI: 10. september 2019, proti Litvi (5:1)

DEVETI: 14. november 2019, proti Litvi (6:0)

DESETI: 12. oktober 2021, proti Luksemburgu (5:0)

*Opomba: v oklepajih je zapisan rezultat tekme.

S tremi goli je Ronaldo še presegel svoj rekord golov za izbrano vrsto. Zdaj je že pri številki 115. Z drugim golom na tekmi je dosegel že 800. gol v profesionalni karieri! Prva dva je dosegel že davnega 7. oktobra 2002 proti Moreirenseju še v dresu Sportinga, razpon od prvega do zadnjega (za zdaj) pa tako znaša neverjetnih 19 let in 5 dni!

Tretji gol Ronalda proti Luksemburgu:

Po novem uspehu se je zvezdnik Manchester Uniteda odzval na družbenem omrežju instagram.

“Še ena zmaga, še en korak k našemu cilju in zgodovinska noč v naših barvah. Vse je lažje, ko igramo doma pred izjemno publiko, ki te nosi od prve do zadnje minute. Obljubil sem, da si bom vedno želel še več in več. To je v mojem in našem DNK-ju, nikoli nismo zadovoljni, nikoli se ne predamo in vedno se bomo borili za vse, kar lahko dosežemo! Gremo, Portugalska!”