Villi razveljavili dva zadetka, Šporar bo igral z Unitedom

Nogomet 10. Jan 202222:58 0 komentarjev
AP Photo/Jon Super via Guliverimages

Ponedeljkov nogometni večer je prinesel zadnjo tekmo 3. kroga angleškega FA pokala, na kateri so se na Old Traffordu udarili nogometaši Manchester Uniteda in Aston Ville. Rdeči vragi so tudi brez Cristiana Ronalda prišli do zmage z 1:0.

Edini zadetek na tekmi je dosegel Scott McTominay, ki je že v 8. minuti izkoristil natančno podajo Freda in z glavo vrage popeljal v vodstvo. V prvem polčasu je imela nekaj resnih priložnosti tudi gostujoča ekipa, najbližje izenačenju je bil Ollie Watkins, ki je v 30. minuti z neposredne bližine stresel prečko.

Zadetek McTominaya

Aston Villa je v drugem polčasu pritiskala in pritiskala, dvakrat tudi stresla mrežo Manchester Uniteda, a sta bila oba zadetka razveljavljena – prvi zaradi prekrška Jacoba Ramseyja, drugi zaradi prepovedanega položaja Dannyja Ingsa. Varovancem Ralfa Rangnicka je nato uspelo umiriti tempo in izid se do konca srečanja ni več spremenil.

Včerajšnji žreb FA pokala je določil, da se bo United v 4. krogu pomeril z Middlesbroughjem, za katerega v tej sezoni izvrstno igra Andraž Šporar.