Vroč atenski derbi prekinjen: Španca odnesli na nosilih

Nogomet 23. Okt 20236:54 0 komentarjev

V grški nogometni ligi je bil v Pireju na sporedu največji derbi, ki pa se je končal predčasno. Tekma 8. kroga med Olympiacosom in Panathianikosom je bila prekinjena v 56. minuti, potem ko je petarda med ogrevanjem za vstop v igro zadela gostujočega igralca Juankarja.

Obračun so prekinili v 56. minuti pri izidu 1:1. Španec Juankar je padel na igrišče, ko je ob njem eksplodiralo pirotehnično sredstvo. Španca so na nosilih odnesli s terena, potem pa je ekipa Panathinaikosa odšla v slačilnico. Hitro so igrišče zapustili tudi igralci domače ekipe ter italijanski sodniki, ki so sodili obračun.

Po več kot eni uri so se domači vrnili na ogrevanje, gosti pa so ostali v garderobi. Grški mediji so poročali, da so Juankarja peljali v bolnišnico zaradi težav z vrtoglavico in sluhom.

Grki so tudi poročali, da so sodniki zahtevali nadaljevanje tekme, a gosti iz Aten so to zavrnili in ostali v slačilnici. Dve uri po incidentu so tekmo prekinili, tako da bo o njeni usodi odločala zveza.

Pri Panathinaikosu igrajo trije slovenski reprezentanti, Adam Gnezda Čerin je tekmo začel v prvi postavi, Andraž Šporar in Benjamin Verbič pa na klopi.