Zajc priložnost med enajst poplačal s prvim golom sezone

Nogomet 23. Avg 20228:09 0 komentarjev

Nogometaši Fenerbahčeja so sinoči v tretji tekmi turške superlige s 4:2 premagali Adano Demirspor in se s tremi točkami znova vrnili na vrh razpredelnice. Carigrajčani so ob začetku drugega polčasa povedli že s 3:0, ko je v polno meril slovenski reprezentant Miha Zajc. Po dveh golih gostov je zmagovalca v 83. minuti odločil Ezgjan Alioski.

Miha Zajc je prvič v tej sezoni turškega prvenstva dobil priložnost v začetni enajsterici in to se je trenerju Fenerbahčeja Jorgeju Jesusu bogato izplačalo. Slovenski reprezentant je namreč v 47. minuti dosegel gol, po katerem so Carigrajčani ob začetku drugega polčasa povedli že s 3:0. Po podaji Lincolna z leve strani je podstavil nogo, žoga pa je zletela tik pod prečko. Nogometaš iz Šempetra pri Novi Gorici je nato dve minuti pozneje prejel rumeni karton, igro pa je zapustil v 62. minuti, ko je semafor kazal 3:1 za domače.

Gostje so se nato sicer približali, a je v 83. minuti zmagovalca s krasnim golom z leve strani odločil Ezgjan Alioski. Fenerbahče ima po treh krogih sedem točk in je na vrhu Superlige, v četrtek pa ga čaka povratna tekma zadnjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo. Na domačem igrišču bo proti dunajski Austrii branil prednost z 2:0 s prvega srečanja.