Žlogar debitiral z remijem brez golov

Nogomet 25. Feb 202419:38 0 komentarjev
nogomet prva liga telemach nš mura tonči žlogar
Fot: Uroš Skaza

Nogometaši Mure in Kalcerja Radomelj so se v 23. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Mura je prvič igrala po napotkih novega stratega Antona Žlogarja. Njegova ekipa je bila v prvem polčasu nekoliko boljša, a nato morala cel drugi polčas igrati z igralcem manj. Kljub temu so črno-beli, ki so med drugimi pogrešali kaznovana Sandija Nuhanovića in Filippa Tripija, na koncu osvojili točko za remi brez zadetkov.

Sobočani so sicer le nekaj minut po začetku tekme morali opraviti prvo menjavo, ko se je poškodoval Timotej Brkić, zamenjal pa ga je Aljaž Antolin. Kljub temu so domačini prevladovali v prve pol ure, vendar jim nikakor ni uspelo sprožiti pravega strela, izjema je bila 29. minuta, ko je Amadej Maroša streljal, Emil Velić pa je dobro posredoval.

V 38. minuti so dotlej podrejeni Radomljani prišli do obetavne akcije, po podaji z leve strani je neoviran z glavo premalo natančno meril Nino Kukovec. V sodniškem dodatku prvega dela pa nov udarec za domače, saj je Žan Trontelj dobil rdeči karton, ko je s podplatom v obraz zadel Stjepana Davidovića. Takoj zatem je s prostega strela Caio Da Cruz le za malo zgrešil Murina vrata.

Prav Da Cruz je v 54. minuti tudi zadel, ko je prišel do strela na desni strani kazenskega prostora in žogo poslal pod prečko, a je bil pred tem Tin Hrvoj v prepovedanem položaju.

Pozneje dolgo ni bilo kakšne posebno nevarne akcije ene ali druge ekipe, so bili pa v 78. minuti Radomljani nevarni pred vrati Mure, a brez pravega zaključka, Hrvojev strel v 79. minuti pa ni povzročil težjega dela Florijanu Raduhi. Na drugi strani je slabo zaključil Maroša v 86. minuti za zadnjo priložnost tekme.

Mura bo v 24. krogu v petek gostovala pri Aluminiju, Radomlje pa bodo v nedeljo gostile Bravo.

Mura – Radomlje 0:0

Stadion Fazanerija, sodniki: Bubek, Mikača, T. Jug.

Mura: Raduha, Sadriu, Kous, Proleta, Ščernjavič, Kurtović, Trontelj, Brkić (od 7. Antolin), Maroša (od 90+4. Šarić), Lamy, Čakš (od 61. Pucko).
Radomlje: Velić, Hrvoj, Dobrovoljc, Marković (od 70. Vokić), Koderman, Moses, Gnjatić (od 80. Pogačar), Ševelj, Davidović (od 80. Krolo), Cruz, Kukovec (od 60. Šošić).

Rumeni kartoni: Sadriu, Kous, Proleta, Ščernjavič; Cruz, Gnjatić, Krolo.
Rdeči karton: Trontelj (45+2.).

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

85. minuta: Čeprav ima igralca manj, je bila zdaj v priložnosti Mura. Do strela v kazenskem prostoru je prišel Amadej Maroša, ki pa je bil nenatančen.

54. minuta: Radomlje so prišle do vodstva, potem ko je mojstrsko zadel Brazilec Caio da Cruz, a je sodnik po posredovanju Vara zaradi prepovedanega položaja podajalca Tina Hrvoja gol razveljavil.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

47. minuta: Povsem ob koncu prvega polčasa velik udarec za Mure. Po zelo nespametni potezi Žana Trontlja, ki je z visoko dvignjeno nogo krenil nad nasprotnika, je moral Trontelj zaradi rdečega kartona predčasno z igrišča.

Rdeč karton Žana Trontlja:

38. minuta: Zdaj pa so bili zelo nevarni Radomljani. Veliko priložnost je zapravil Nino Kukovec, ki je z glavo streljal mimo gola.

28. minuta: Za zdaj v Murski Soboti ni prav veliko dogajanja. Sploh prvi strel v okvir vrat smo dočakali šele zdaj, ko je do strela v kazenskem prostoru gostov prišel Amadej Maroša, a se je z obrambo izkazal vratar Radomelj.

Priložnost Amadeja Maroše:

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:
Mura: Raduha; Proleta, Sadriu, Trontelj; Ščernjavić, Kurtović, Brkić, Kous; Čakš, Lamy, Maroša.
Radomlje: Velić; Hrvoj, Marković, Dobrovoljc, Koderman; Davidović, Barnabas, Ševelj, Gnjatić; Kukovec, Da Cruz.

Pred tekmo:

Čeprav niso odigrali 22. kroga je bilo v taboru Mure med tednom še kako pestro. Ne le zaradi navijaškega incidenta, ki so ga v Fazaneriji zakuhale Viole in poškodovale njihove igralce, temveč tudi zaradi rošad znotraj ekipe. Po neprepričljivih predstavah se je moral od Prekmurcev posloviti Vladimir Vermezović, na klopi pa ga je zamenjal zdaj že nekdanji selektor slovenske vrste do 19 let Tonči Žlogar.

Primorec se v Prvo ligo Telemach vrača po sezoni 2017/18 in bo danes proti Radomljam lovil sploh svojo prvo prvoligaško trenersko zmago. Na klopi Kranjčanov je namreč ni dočakal, saj je na enajstih tekmah vpisal pet remijev in šest porazov.