Znana zadnja četrtfinalista azijskega prvenstva (VIDEO)

Nogomet 31. Jan 202420:20 0 komentarjev

Na azijskem nogometnem prvenstvu v Katarju sta znana zadnja četrtfinalista. Po današnjih tekmah osmine finala sta si napredovanje med osem zagotovili še Japonska po zmagi nad Bahrajnom s 3:1 ter Iran, ki je po enajstmetrovkah premagal Sirijo s 5:3. V četrtfinalu se bosta današnja zmagovalca pomerila med seboj.

Štirikratni prvaki iz Japonske, ki sodijo med glavne favorite tudi na letošnjem tekmovanju, so danes dokaj zanesljivo napredovali. Proti Bahrajnu je za vodstvo v 31. minuti poskrbel Ritsu Doan, po odmoru pa je hitro v 49. minuti vodstvo povišal Takefusa Kubo, njegov zadetek so sodniki sicer preverili v sobi za Var.

Japonci so si nato nekoliko otežili delo, saj je Zion Suzuki v 64. minuti dosegel avtogol, a je nato Ayase Ueda osem minut zatem še enkrat zatresel mrežo v pravih vratih in postavil končnih 3:1.

Tekmeca v četrtfinalu, dvoboj bo na sporedu v soboto, so Japonci dobili popoldne po tekmi Iran – Sirija. Ta se je končal šele po strelih z bele točke, že v rednem delu pa sta tudi oba gola padla po najstrožjih kaznih. Prvo je za Iran v prvem polčasu izkoristil Mehdi Taremi, izenačil pa je Omar Maher Hribin.

V podaljšku golov ni bilo, je pa Iran ves dodatni del tekme igral le z desetimi možmi, ker je v 90. minuti drugi rumeni karton dobil strelec gola Taremi. Pri enajstmetrovkah so zadeli vsi iranski izvajalci, v zadnji seriji je bil uspešen kapetan Ehsan Hajsafi, pri Sircih pa je kot drugi Fahd Joussef meril slabo in vratar Irana Alireza Beiranvand je njegov poskus ubranil.

Že prej so si četrtfinale priigrali Katar, Tadžikistan, Jordanija, Avstralija, Uzbekistan pod vodstvom slovenskega stratega Srečka Katanca ter Južna Koreja.

Južna Koreja se bo v četrtfinalu pomerila z Avstralijo, Uzbekistan z gostiteljem letošnjega zaključnega turnirja, tretji par je Tadžikistan – Jordanija, zadnji pa Japonska – Iran. V četrtek je na azijskem prvenstvu prost dan, v petek in sobota pa bosta na sporedu po dve četrtfinalni tekmi.

Polfinalni boji čakajo nogometaše v Aziji 6. in 7. februarja, finale pa bo 10. februarja na stadionu Lusail v predmestju Dohe.