Prekmurci kot prvi Salonit, Kamničani vendarle nasmejani

Odbojka 16. Okt 202121:59 > 17. Okt 2021 9:28 1 komentar
Panvita Pomgrad je dokazala, da bo v tej sezoni mešala štrene tudi najboljšim. Foto: Facebook/Pomurje DESET

Končan je tudi 3. krog 1. DOL za moške. Panvita Pomgrad je pokazala svojo moč in pred domačimi gledalci premagala poletni Salonit Anhovo, ACH Volley in Merkur Maribor ostajata stoodstotna, prve zmage pa se v tretjem krogu končno razveselil tudi kamniški Calcit.

V vsaj na papirju najzanimivejšem dvoboju v Murski Soboti so gostje iz Kanala prvi niz dobili s kar 25:12, nato pa padli in Panviti dovolili, da se vrne v igro. Prekmurci so na koncu slavili s 3:1 v nizih in kot prvi v tej sezoni premagali Salonit.

ACH Volley je brez izgubljenega niza slavil v Kranju pri Hiši na kolesih, ki brez zmage ostaja na zadnjem mestu. Prvič v tej sezoni so dobre volje igrišče zapustili tudi Kamničani. Calcit Volley je doma s 3:0 v nizih odpravil Krko.  Nemočnim Novomeščanom so dovolili le 43 točk.

Zadnja tekma kroga je bila v Črnučah. Domačini so v prvem nizu dolgo grozili, vodili so celo z 19:15, a Mariborčani se zaostanek uspeli nadoknaditi in do konca niza Črnučam dovolili le še dve točki. V nadaljevanju je četa Sebastijana Škorca pokazala, zakaj v tej sezoni še ni klonila in tekmo mirno pripeljala do konca. Ponovno je blestel Libijec Ahmed Ikhbayri, ki se je na koncu ustavil pri 18 točkah.