ACH Volley ni dovolil novega presenečenja

Odbojka 27. Mar 202419:54 0 komentarjev
ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so na tretji tekmi četrtfinala 1. DOL za moške premagali Krko s 3:0 (11, 19, 25) in se z 2:1 v zmagah prebili v polfinale.

Odbojkarji ACH Volleyja, najboljša ekipa rednega dela lige, so se vendarle zavihteli v polfinale slovenskega prvenstva, potem ko so na tretji odločilni tekmi zanesljivo premagali novomeško Krko, ki je Ljubljančane presenetila na povratnem obračunu v dvorani Marof. Že pred Ljubljančani so si nastop med četverico najboljših priborili odbojkarji Calcita Volleyja, i-Vent Maribora in Panvite Pomgrada.

V prvem nizu so dali Ljubljančani jasno vedeti, da je Tivoli njihova dvorana in hitro povedli z 9:4. Pomagala ni niti minuta odmora gostujočega stratega Jerneja Rojca, saj so gostitelji dosegli še dve točki, pri 18:7 pa je bila razlika dvomestna. Z asoma je niz dokončal Klemen Šen.

Da znajo igrati odbojko, so gostje dokazali v drugem nizu in v uvodu ušli za tri točke, Ljubljančani pa so izenačili šele pri 9:9. Domači so nato počasi ušli na varno razdaljo, tesno je bilo še pri 15:13 in zanesljivo dobili še drugi niz. Vnovič ga je zaključil Šen.

Serijski prvaki iz Ljubljane so v zadnjem nizu nepričakovano popustili in gostje so si v uvodu priigrali tri točke prednosti, sredi niza pa že pet (8:13). Ljubljančani so izenačili na 17. točki, a težav s tem ni bilo konec. V končnici so bili Dolenjci blizu nizu (20:22 in 21:23). V končnici je bila tehtnica na strani zmajev, ki prve zaključne žoge pri 25:24 niso izkoristili, zato pa drugo za 27:25.