Bankirke nemočne proti favoriziranim Italijankam

Odbojka 10. Jan 202319:40 0 komentarjev
Monika Potokar Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so po pričakovanju izgubile že prvo tekmo osmine finala pokala Cev. V Mariboru so morale priznati premoč Bustu Arsiziu, favorizirani italijanski ekipi, ki je zmagala s 3:0 (-21, -17, -19).

Varovanke Bruna Najdiča so že pred tekmo vedele, da proti bogati italijanski ekipi nimajo pravih možnosti, kljub temu pa so tekmo začele pogumno in bile večji del prvega niza v prednosti. Po točki Monike Potokar so prišle do vodstva z 11:8, nato še nekajkrat vodile za tri točke, zadnjič pa so bile v prednosti pri izidu 18:17. A v končnici so bile bolj zbrane gostje, ki so prišle do vodstva 24:20, nato pa izkoristile drugo zaključno žogo.

Alce Degradi je bila najzaslužnejša, da je Italijankam uspel odličen začetek drugega dela, v katerem so povedle z 9:2 in ga na koncu tudi zanesljivo dobile. Nekaj upanja je domačim navijačem dal še začetek tretjega niza, ko pa je bilo potrebno, so Italijanke nanizale nekaj točk in brez težav dobile tudi tretji niz.

Nova KBM Branik: Mlakar 11 (1 blok), Milošič 3 (1 blok), Pogačar 2 (1 blok), Štampar 4 (3 ase), Klajžar, Lekše, Senekovič 1, Cikač, Farkaš, Ramić, Potokar 9 (1 as), Lorber Fijok 11 (1 as, 2 bloka), Krajnc.

Busto Arsizio: Battista 2, Degradi 15 (1 as), Lloyd 3, Monza 2 (1 blok), Montibeller 9 (1 blok), Stigrot 12 (2 asa, 2 bloka), Colombo 3 (1 as), Olivotto 7 (3 bloke), Zannoni, Omoruyi, Zakchaioub, Bressan.

Gostje so bile boljše v vseh elementih, najbolj pa v igri v napadu, s 15 točkami je bila najučinkovitejša v italijanski vrsti Degradi. Pri Novi KBM sta Iza Mlakar in Lorena Lorber Fijok dosegli 11 točk, Ronja Štampar se je izkazala s tremi asi.

Povratna tekma bo naslednjo sredo v Bustu Arsiziu.