Kamničanke ekspresno odpravile bankirke (VIDEO)

Odbojka 31. Jan 202419:00 > 22:22 0 komentarjev

Odbojkarice Calcita Kamnika so v 5. krogu drugega dela 1. DOL Sportklub ugnale Novo KBM Branik s 3:0 (18, 19, 20). To je bila v tem tekmovalnem obdobju še četrta zmaga Kamničank brez izgubljenega niza proti bankirkam.

Varovanke Bruna Najdiča so še na tretji tekmi državnega prvenstva premagale mariborsko zasedbo. Eno zmago so slavile tudi v srednjeevropski ligi.

Neporažene Calcitovke so v prvem nizu sicer zaostale z 0:2, nato pa nanizale sedem zaporednih točk. Po visokem vodstvu domačinke tega niso več izpustile iz rok in prvi niz dobile s 25:18.

V drugem so gostje dlje časa vztrajale s prednostjo. Sredi niza so povedle tudi z 12:7 po uspešnem napadu Ise Ramić. Trener domače zasedbe Bruno Najdič je moral svoje varovanke poklicati na posvet, po njem pa so začele Kamničanke rezati v zaostanek. Pri 14:14 so izenačile, nato pa z delnim izidom 4:0 povedle z 18:15 in prednost do konca niza le še oplemenitile.

Tretji niz se je znova začel bolje za Štajerke. Te so povedle z 8:3 po bloku Ize Mlakar, kar je znova prisililo Najdiča v 30-sekundni odmor. Najvišja prednost bankirk je znašala šest točk, nazadnje pri 12:6, a se je tudi ta v drugi polovici niza začela topiti. Sara Hutinski je na servisu poskrbela za priključek (14:15), Maša Pucelj pa za prvo vodstvo Kamničank v tretjem nizu s 17:16. Prednost je ob koncu niza le še zrasla za novo zanesljivo zmago prvih favoritinj za naslov.

Pri domačih sta bili najbolj učinkoviti Pucelj s 15 (5 asov) in Asja Šen s 13 točkami, pri Mariborčankah sta Mlakar in Ramić dvoboj končali s 13 oziroma 12 točkami.