Mariborčani v gosteh oddali le en niz, ACH nobenega

Odbojka 22. Jan 202220:18 > 21:11 0 komentarjev

Odbojkarji Maribora so v 14. krogu 1. DOL za moške v gosteh slavili zmago proti Panviti Pomgrad s 3:1 (29, 25, -18, 22). še prepričljivejši pa je bil ACH Volley, ki je v gosteh ugnal Krko s 3:0 (-17, -14, -11). Z identičnim izidom kot Štajerci so Kamničani v že vnaprej odigrani tekmi premagali Črnuče.

Črnučani so že z zmago v prejšnjem krogu nad Panvito pokazali, da niso za podcenjevati, to pa so tokrat občutili tudi favorizirani Kamničani. Ti so sredi tekme že bili blizu vsaj izgubi točke, saj so zaostajali z 0:1 in v končnici drugega niza reševali zaključne žoge, toda na koncu so se vendarle rešili.

Za končni rezultat ključna zamenjava korektorja, nerazpoloženega Mitjo Gasparinija je v drugem nizu, pri zaostanku Calcita z 11:15, zamenjal mladi Nik Mujanović, ki je bil na koncu s 16 točkami najučinkovitejši igralec svoje ekipe. Točko več je na drugi strani dosegel Črtomir Bošnjak.