Slovenke so se po slabem začetku pobrale

Odbojka 4. Jun 202121:53 > 05. Jun 2021 8:25 0 komentarjev
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na četrti tekmi turnirja srebrne evropske lige premagala Izrael s 3:1 v nizih.

Slovenke so v Luksemburgu blestele. Nasprotnicam niso dopustile niti niza. V zmagovalnem ritmu pa so nadaljevale tudi tekme v mariborski Lukni. Sicer so Slovenke obračun začele precej slabo. Prvi niz so namreč dobile Izraelke s 25:22. Te so bolje začele tudi drugi niz, a Slovenke so se kmalu pobrale in povedle s 6:4. Naslednje minute so pripadle našim odbojkaricam, ki so po delnem rezultatu 14:2 povedle že s 16:6. V tem obdobju so dosegle tudi kar 8 zaporednih točk. Drugi niz so tako varno pripeljale do konca in ga dobile s 25:11 ter izenačile rezultat.

Slovenija: Lorber Fijok 9, Janežič, Eržen, Bračko 8, Zdovc Sporer 1, Zatković 13, Pogačar 4, Velikonja Grbac 18, Boisa 1, Markovič 16, Đukić, Mazej, Winkler. Selektor: Gregor Rozman.

Izrael: Dudockin 1, Rome, Abutbul, Peleg 1, Shir On, Kimel 6, Lander, Malik 27, Hakas 7, Zilberman, Cohen 1, Siriha, Ganah 8, Benjamin 1. Selektor: Gal Galili.

Tudi v tretjem nizu so Slovenke nadaljevale, kjer so končale drugega. Povedle so z 10:2, potem pa so odgovorile tudi Izraelke. Vrnile so se na sedem točk razilke, kasneje pa celo na pet točk (17:12). Slovenke so ob koncu tretjega niza spet našle ritem in ga dobile s 25:19.

Precej izenačen je bil četrti niz, vseeno pa je slovenska reprezentanca nadzirala potek obračuna, niz je dobila s 25:20 in tako tudi dvoboj s 3:1 v nizih.

Pri Slovenkah je bila najučinkovitejša Mirta Velikonja Grbac z 18 točkami, Nika Markovič jih je dodala 16. Izraelka Polina Malik je bila s 27 točkami prvo ime gostujoče reprezentance.

Turnir v Mariboru se je začel z obračunom med Avstrijo in Luksemburgom. Dobile so ga Avstrijke s 3:0 v nizih. To je bila zanje tretja zmaga v srebrni ligi, Luksemburžanke pa ostajajo na zadnjem mestu še brez točk.

Glede na to, da so slovenske odbojkarice gostiteljice tudi zaključnega turnirja, so nanj že uvrščene.