ACH Volley dvanajstič na prestolu lige MEVZA

Odbojka 20. Feb 202223:45 > 21. Feb 2022 8:24 0 komentarjev
ACH Volley je po slovenskem pokalu osvojil tudi ligo Mevza.

ACH Volley je v finalu zaključnega turnirja lige MEVZA v Pliberku premagal zagrebško Mladost s 3:1 (14, -20, 22, 14) in osvojil že svoj 12. naslov v tem tekmovanju.

Ljubljančani so imeli kar precej dela z mladimi Hrvati, ki jih vodi slovenski trener Radovan Gačić. Mladost je bila sicer v prvem nizu neprepoznavna, je pa zobe pokazala v nadaljevanju. Dobila je drugi niz, kljub velikemu zaostanku tekmece v končnici tretjega skoraj ujela, popustiti pa ni hotela niti v četrtem, vse do izida 14:14. Nato pa je slovenska ekipa nanizala kar 11 točk, kar je pomenilo 42. zmago v sezoni, v kateri še ne pozna poraza.

Trener nagradil igralce

“Zelo smo zadovoljni s končnim rezultatom, čeprav igra še ni bila na tistem nivoju, kot smo si želeli. V prvem nizu smo odigrali odlično, nato pa je zelo dober odpor prikazala tudi Mladost. Zavedati se moramo, da je to že 42. tekma sezone, peta tekma v tednu dni, zato vse čestitke igralcem za prikazano. V ponedeljek imajo fantje dan počitka, kar je nagrada, da kar se da dobro pripravimo za četrtkov obračun z Narbonne Volleyjem v pokalu Challenge Cup, kjer bi si želeli priti še malo dlje, kot nam je uspelo do sedaj,” je po drugi lovoriki v sezoni povedal trener Ljubljančanov Mladen Kašić.

Prvi junak ACH Volleyja, za katerega je to že druga lovorika v tej sezoni, je bil kdo drug kot izjemni Makedonec Nikola Gjorgiev. Korektor je dosegel kar 23 točk.

ACH Volley: Pernuš, Šket 9, Rutar, Mašulović 11, Todorović 5, Peruničić, Okroglič, Kovačič, Gjorgiev 23, Pokeršnik 11, Videčnik 4, Kök.

Mladost Zagreb: Višić 2, Repek, Nikačević 9, Bakonji, Silva 5, Jakovac 1, Vasko, Buša 14, Gajić 9, Vlasić, Smiljanić, Zeljković 11, Cvanciger.

Mariborčani izgubili boj za tretje mesto

V tekmi za tretje mesto sta se udarila domača Zadruga in Merkur Maribor. V treh nizih so bili uspešnejši gostitelji, ki so tako stopili na najnižjo stopničko, slovenski prvaki pa so ostali praznih rok. Merkurjevci so lahko računali le na Ahmeda Ikhbayrija, ki je na koncu dosegel 21 točk, ostali njegovi soigralci pa niso bili razpoloženi. Edini, ki je še imel dvomestno številko, je bil Madžar Ronald Gergye (10).

Kako je bilo  v polfinalu?

ACH Volley je v drugem polfinalu upravičil vlogo favorita in po treh nizih ugnal domačo ekipo iz Pliberka. Igral je le toliko, kot je potreboval. V prvem nizu je nasprotnik dovolil 21 točk, v drugem 18, v tretjem pa 22 in se gladko uvrstili v finale. Najbolj razpoložen pri Ljubljančanih je bil Alen Šket s 13 in Nikola Gjorgiev z 12 točkami.

Manj uspešni so bili slovenski prvaki. Mariborčani so obračun odlično odprli in dobili prvi niz s 25:22, nato pa so Zagrebčani po zaslugi odličnega začetnega udarca (10 asov) in odlične igre v bloku (19 blokov) preobrnili izid in se kot prvi uvrstili v veliki finale. Pri Merkurju je bil z 19 točkami najboljši Ahmed Ikhbayri, pri hrvaški zasedbi pa že omenjena Boris Buša (22) in Kruno Nikačević (20). Slednji je vknjižil kar devet blokov!