Izjemni Slovenci v polfinalu lige narodov!

Odbojka 23. Jun 202123:55 > 24. Jun 2021 0:04 0 komentarjev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v Riminiju dosegla zgodovinski uspeh! V zadnji tekmi skupinskega dela je s 3:0 v nizih premagala Bolgarijo in se v krstnem nastopu v ligi narodov uvrstila v polfinale. Tam četo Alberta Giulianija v soboto čaka obračun s Poljsko, ki jo je na tem turnirju že premagala.

Slovenci so se pred sredino tekmo ozirali na obračun med Poljsko in Francijo, saj bi jim uspeh prve še pred srečanjem z Bolgarijo že prinesel polfinale lige narodov. Poljaki so izgubili z 2:3, čeprav so vodili z 2:1 v nizih, obe moštvi pa sta se uvrstili v polfinale.

Slovenski reprezentanti so bili tako odvisni od lastnega uspeha. Pomerili so se z nebogljenimi Bolgari, ki so v tej izvedbi lige narodov zmagali le dvakrat. Našim fantom so se dobro upirali zgolj v prvem nizu (23:25), v nadaljevanju pa je Slovenija pokazala svojo moč, tekmecem skupno v dveh nizih prepustila le še 34 točk in zanesljivo zmagala s 3:0 v nizih.

Pod vodstvom Giulianija je bil najboljši Tonček Štern s 13 točkami, deset jih je dodal Rok Možič. Slovenija je sploh prvič tekmovala v ligi narodov, a že v krstnem nastopu dosegla zgodovinski uspeh. Na končni lestvici so zasedli tretje mesto in in se bodo v sobotnem polfinalu pomerili s Poljaki, drugi par je Brazilija – Francija.

Fotogalerija s tekme Slovenija – Bolgarija

Tonček Štern Tonček Štern
Tonček Štern se je iz Padove preselil k Piacenzi. Foto: FIVB
Slovenci so se v torek zbrali v Kranjski Gori, kjer se bodo pripravljali do 19. avgusta. Foto: FIVB

Bolgarija konkurenčna le v prvem nizu

Slovenija je v tekmo z Bolgari vstopila nekoliko zaspano in se hitro znašla v zaostanku z 1:4. Bolgari so prednost zadržali do rezultata 9:9, točko kasneje pa so izbranci Giulianija prvič povedli. Ob drugi tehnični minuti odmora so vodili že s tremi točkami razlike (16:13), ki so jih kljub napakam ob koncu niza na obeh straneh (Bolgari so se približali na 22:23) brez večjih težav pripeljali do konca in prvi niz dobili s 25:23.

Še precej bolj so bili slovenski fantje suvereni v drugem nizu. Bolgari so vodili zgolj z 1:0, nato pa so Slovenci igrali vsaj dva nivoja višje od tekmecev. Povedli so z 9:4, prednost pa je do konca le rasla. Pri 21:11 je znašala že deset točk, na koncu je Slovenija drugi niz dobila s 25:16.

Visoko prednost so si Slovenci hitro priigrali tudi v tretjem nizu. Povedli so z 10:5 in 15:9, nato so se sicer Bolgari nekoliko približali, a zmaga v tretjem nizu ni bila nikoli pod vprašajem. Končalo se je 25:18 in veliko slavje fantov v belo-modrih dresih se je lahko začelo.

Polfinalna para lige narodov, sobota, 26. junij:

11.30/15.00 Brazilija – Francija

11.30/15.00 Poljska – Slovenija

Liga narodov, 15. krog:

Sreda, 23. junij:
Avstralija : Nizozemska 0:3 (-23, -19, -19)

Kanada : Srbija 3:2 (-17, -21, 17, 20, 15)

ZDA : Japonska 3:0 (21, 23, 20)

Francija : Poljska 3:2 (22, -21, -22, 20, 11)

Iran : Argentina 1:3 (31, 23, -30, 18)

Slovenija : Bolgarija 3:0 (23, 16, 18)

Italija : Nemčija 3:2 (12, -24, 22, -21, 13)

Brazilija : Rusija 0:3 (-21, -26, -20)

KRITERIJ LESTVICE:

1. število zmag, 2. osvojene točke, 3. količnik osvojenih in izgubljenih nizov, 4. količnik osvojenih in izgubljenih točk v nizih